Poznaliśmy laureatów jubileuszowej XX edycji Konkursu o Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles (FCA)

25 kwietnia 2019

Dotyczy firmy: Fiat Chrysler Automobiles,

Politechnika Warszawska oraz Fiat Chrysler Automobiles (FCA) już po raz dwudziesty wręczyły nagrody w Konkursie na najlepsze rozprawy doktorskie oraz prace dyplomowe o tematyce motoryzacyjnej. Konkurs jest efektem zawartej w 1997 roku umowy ramowej o współpracy warszawskiej uczelni technicznej i włoskiego koncernu motoryzacyjnego.

16 kwietnia 2019 r., w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbyło się wręczenie nagród w XX jubileuszowej edycji Konkursu o Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles (FCA).

W uroczystości prowadzonej przez prof. dr. hab. Rajmunda Bacewicza, Prorektora ds. Nauki, obok autorów nagrodzonych prac, udział wzięli m.in. przedstawiciele koncernu Fiat Chrysler Automobiles (FCA), m.in. Henryka Bochniarz – Członek Rady Nadzorczej FCA Poland, Ambasador Włoch w Polsce Aldo Amati, Tommaso Giunti – Dyrektor Badań i Innowacji w zakresie World Class Manufacturing Centro Ricerche Fiat, menadżerowie fabryk koncernu FCA w Polsce, członkowie jury, dziekani wydziałów uczestniczących w konkursie oraz promotorzy docenionych prac.

Laureatami XX edycji Konkursu zostali:

  • Laureat Konkursu za najlepszą rozprawę doktorską:

Paweł Krawczyk z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW za rozprawę: „Linear Generator Operated in Oscillating Mode as an Electric Vehicle Range Extender”, promotor: prof. dr hab. inż. Antoni Szumanowski.

  • Laureat Konkursu za najlepszą pracę dyplomową:

Michał Nowaczyński z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW za pracę: „Koncepcja wizyjnego adaptacyjnego tempomatu pojazdu samochodowego”, promotor: dr hab. inż. Jacek Dybała, prof. PW.
Praca Pana Michała Nowaczyńskiego uzyskała również prestiżową Nagrodę Giovanni Agnelli.

Konkurs o nagrodę Fiat Chrysler Automobiles (FCA) jest realizowany na podstawie porozumienia o współpracy naukowo-technicznej pomiędzy Centrum Badawczym FIATA (CRF), Fiat Chrysler Automobiles (FCA) oraz trzema polskimi uczelniami: Politechniką Warszawską, Politechniką Śląską w Gliwicach i Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej. Dotychczas w Konkursie nagrodzono 358 prac w tym 136 z Politechniki Warszawskiej (84 prace dyplomowe oraz 52 rozprawy doktorskie).

Źródło: PW