„Poznaj swoje moce”. Bank BNP Paribas zaprasza na rodzinne warsztaty online

2 listopada 2020

Dotyczy firmy: BNP Paribas Bank Polska,

Człowiek osiąga 7 razy lepsze efekty, kiedy koncentruje się na rozwijaniu swoich talentów i mocnych stron, niż kiedy poświęca się nadrabianiu niedostatków. Dlatego tak ważne jest, by poznać swoje „moce”. W ramach tegorocznej „Misji edukacja” Bank BNP Paribas zaprasza dzieci w wieku od 6 do 12 lat wraz z rodzinami do udziału w bezpłatnych warsztatach, które poprowadzi Fundacja Kosmos dla Dziewczynek. Wydarzenie online będzie dostępne na Facebooku w dwóch terminach: 7 i 14 listopada.

– W każdym z nas drzemie niepowtarzalny potencjał. Umiejętność uświadomienia sobie własnych talentów i rozbudzenie pasji pozwalają go wyzwalać. Warto zacząć już od najmłodszych lat, dlatego chcemy wyposażyć dzieci w narzędzia, które im w tym pomogą. Warsztaty „Poznaj swoje moce” to element zaangażowania Banku BNP Paribas w działania, które przynoszą pozytywne zmiany – cegiełka, którą dokładamy, realizując „Misję edukacja” – mówi Małgorzata Witkowska, kierownik Zespołu Trade Marketingu i Innowacji w Banku BNP Paribas.

Podczas warsztatów prowadzący pomogą najmłodszym rozpoznać naturalne talenty i podpowiedzą, jak można je rozwijać. Do udziału w wydarzeniu, które adresowane jest do dzieci w wieku od 6 do 12 lat, zaproszone jest też starsze rodzeństwo, rodzice, czy dziadkowie. Każdy będzie mógł wypełnić autorski test fundacji Kosmos, inspirowany testem mocnych stron Strengthsfinder, który opiera się na założeniu, że to, co naturalnie przychodzi nam łatwiej, jest naszym talentem i ogromnym potencjałem. Według Daniela Cliftona, autora testu, człowiek osiąga 7 razy więcej, gdy koncentruje się na rozwijaniu swoich talentów i mocnych stron, niż kiedy poświęca się całkowicie nadrabianiu niedostatków. Wypełnienie testu to dla dziecka pierwszy krok do poznania samego siebie i ćwiczenia umiejętności autorefleksji.

Dzięki wsparciu Banku BNP Paribas Fundacja Kosmos dla Dziewczynek przeprowadziła warsztaty „Poznaj swoje moce” już w ubiegłym roku – wówczas w formie stacjonarnej. Skorzystało z nich 800 dzieci w różnych miastach w Polsce. W tym roku, dzięki otwartej formule online, dostęp do wydarzenia mają wszystkie zainteresowane rodziny z całego kraju.

Aby wziąć udział w bezpłatnych rodzinnych warsztatach, dorosły opiekun dziecka musi zgłosić uczestnictwo rejestrując się na facebooku. Dostępne są dwa terminy:

Zapisy na 7 listopada, godz. 17:00

Zapisy na 14 listopada na godz. 17:00

Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma link do pobrania testu „Poznaj swoje moce”. Test trzeba wydrukować (można o to poprosić w dowolnym oddziale Banku BNP Paribas) i wypełnić przed wydarzeniem. Każde dziecko i osoba dorosła w rodzinie powinno mieć ze sobą swój własny test. Dzięki temu będzie można odkryć, jakie moce ma cała rodzina. Uczestnicy warsztatów otrzymają dostęp do specjalnego pakietu w formacie .pdf, który oprócz testu zawiera kartę „moich supermocy” i poMOCnik „Twój tydzień z Kosmosem pełen mocy” dla dziecka oraz dostęp on-line do jednego numer Magazynu „Kosmos dla Dziewczynek”.

„Misja edukacja” to projekt Banku BNP Paribas, który obejmuje szereg działań edukacyjnych z zakresu finansów, ekologii, bezpieczeństwa, przedsiębiorczości czy psychologii. We współpracy z organizacjami pozarządowymi i partnerami merytorycznymi Bank realizuje go kierując swoje propozycje do dzieci, młodzieży, rodzin i seniorów.

źródło: mat. pras.