Pora grilla. Biedronka wprowadza biodegradowalne jednorazówki

26 kwietnia 2019

Dotyczy firmy: Jeronimo Martins Polska,

Biedronka stawia na ekologiczne rozwiązania i wprowadza przyjazne środowisku innowacje dla grilla. Wśród nich są: ekologiczne sztućce, talerze, kubeczki i słomki.

Jednorazowe, biodegradowalne kubki, słomki, sztućce czy talerze, wyprodukowane są bez wykorzystania nieodnawialnych źródeł energii, takich jak ropa naftowa. Do produkcji talerzy i kubków wykorzystany materiał  PLA, uzyskany z kukurydzy lub z papieru z dodatkiem PLA. Jednorazowe sztućce wyprodukowano z drewna, talerze zaś z przyjaznych dla środowiska pulp trzciny cukrowej lub celulozowej.

– Dla nas, Polaków, grill to nie tylko okazja do smacznego posiłku na świeżym powietrzu, ale i szansa na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. To także polski sport narodowy, bo wokół grilla toczą się dyskusje na ważne dla Polaków tematy – wśród nich coraz częściej jest też troska o środowisko. Biedronka jako lider rynku również dba o ekologię. Przy okazji oferty grillowej wprowadziliśmy przyjazną dla środowiska linię akcesoriów grillowych. Co więcej, ekotalerze i kubki zapakowane są w folię z PLA, którą po zużyciu również możemy wyrzucić do pojemnika na odpady BIO. Nasze produkty są więc przyjazne środowisku – mówi Joanna Fyałkowska, kupiec w Jeronimo Martins Polska S.A.

Źródło: mat. pras.