Ponad 100 osób odpowiedziało na ogłoszenie o pracę w FOB

3 grudnia 2019

Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze ogłoszenie o rekrutacji na stanowisko Koordynatora/Koordynatorki projektów lub Menedżera/Menedżerki projektów. W sprawie rozmów kwalifikacyjnych skontaktujemy się z wybranymi osobami.

Odzew na ogłoszenie o rekrutacji na stanowisko Koordynatora/Koordynatorki projektów lub Menedżera/Menedżerki projektów w FOB pokazuje, że coraz więcej osób wiąże swoją pracę zawodową z obszarem społecznej odpowiedzialności biznesu. Do poniedziałku 2 grudnia (włącznie) spłynęło do nas ponad 100 zgłoszeń! Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze ogłoszenie.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu respektuje procedury Equal Opportunity Employer (EOE). Przy wyborze i awansie pracowników nie stosuje się kryteriów dotyczących wieku, rasy, koloru skóry, płci (w tym ciąży i wychowania dziecka), pochodzenia etnicznego i narodowego, orientacji seksualnej i stanu zdrowia; uwzględniane są jedynie wiedza, doświadczenie i umiejętności. Zasady te dotyczą także nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, warunków zatrudnienia, awansowania oraz dostępu do szkoleń w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Przy okazji, przypominamy o przygotowanej przez nas analizie tematycznej „CSR-owiec, czyli kto?”. Inspiracją do opracowania analizy był rozwój koncepcji CSR na rynku polskim, który spowodował rosnące zapotrzebowanie firm na pracowników specjalizujących się w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Publikację można pobrać tutaj.

Przy najbliższej nowelizacji ministerialnej listy zawodów, zaplanowanej na 2020 r., a więc w roku dwudziestolecia działalności Forum Odpowiedzialnego Biznesu, do klasyfikacji zawodów i specjalności oficjalnie włączony zostanie zawód specjalisty/ki ds. CSR. Zawód specjalista do spraw społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw decyzją Ministerstwa ma być usytuowany w grupie wielkiej 2 Specjalności (dla zawodów usytuowanych w tej grupie wymagane jest wykształcenie wyższe), w grupie elementarnej 2421 Specjaliści do spraw zarządzania i organizacji (w tej grupie usytuowane są m.in. zawody: 242106 Specjalista do spraw doskonalenia organizacji; 242108 Specjalista do spraw logistyki. To efekt prawie dwuletnich prac Forum Odpowiedzialnego Biznesu we współpracy z ekspertami firm należących do Programu Partnerstwa FOB, które działają wraz ze stowarzyszeniem na rzecz upowszechniania standardów CSR w Polsce. Czytaj więcej >>>

źródło: inf. własna