Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku z nowym sprzętem medycznym dzięki wsparciu LPP

11 czerwca 2020

Dotyczy firmy: LPP,

Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku może już korzystać z dwóch nowych urządzeń zakupionych dzięki akcji polskiej firmy odzieżowej LPP. Kardiomonitor kompaktowy i defibrylator z możliwością wykonania kardiowersji zakupiono ze środków pochodzących ze sprzedaży kolekcji Eco Aware i Joyful marek Cropp oraz Reserved.

LPP od początku epidemii podejmuje wiele inicjatyw na rzecz walki z koronawirusem przekazując pomoc rzeczową i finansową ośrodkom ochrony zdrowia znajdującym się na pierwszej linii frontu walki z epidemią. Jednym z nich jest Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, które od blisko czterech miesięcy pozostaje w stałej gotowości przyjmując osoby z podejrzeniem oraz zakażone koronawirusem. Obecnie placówka jest jedynym szpitalem w Trójmieście dedykowanym takim pacjentom.

– Kiedy w połowie marca za pośrednictwem mediów społecznościowych zaapelowaliśmy
o wsparcie w zakupie sprzętu medycznego i przede wszystkim środków ochrony osobistej, firma LPP była jedną z pierwszych, która odpowiedziała bardzo szybko na naszą prośbę. Dzięki przekazanej nam w ostatnim czasie darowiźnie w wysokości 50 tysięcy złotych mogliśmy kupić kardiomonitor oraz wysokospecjalistyczny defibrylator. Firma LPP dołączyła tym samym do grona Przyjaciół Szpitali Pomorskich, które nigdy nie zapomną o ich wspaniałym geście – mówi Andrzej Zieleniewski, wiceprezes Zarządu spółki Szpitale Pomorskie.

Dzięki wsparciu LPP, do którego włączyły się należące do spółki marki Cropp i Reserved, przeznaczając 10 proc. wpływów ze sprzedaży swoich produktów z kolekcji Eco Aware oraz Joyful, możliwy był zakup niezbędnej aparatury nie tylko dla gdańskiej placówki. Z puli środków pozyskanych w ramach tej samej akcji skorzysta również Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. Placówka otrzyma urządzenie do wspomagania kompresji klatki piersiowej wraz z całym osprzętem.

– Na pomoc dwóm trójmiejskim szpitalom do końca maja marki Cropp i Reserved przekazały ponad 100 tysięcy złotych. Było to możliwe dzięki pozytywnej reakcji klientów na prowadzone przez nas akcje charytatywne. Mamy nadzieję, że zakupiony sprzęt pomoże w leczeniu pacjentów w tym wyjątkowo trudnym dla wszystkich czasie. Cieszymy się, że nasi klienci tak chętnie przyłączają się do tego typu akcji pomocowych – komentuje Patrycja Zbytniewska, prezes Fundacji LPP.

Specjalna akcja charytatywna marek LPP dotyczyła również kolekcji Eco Aware Mohito, a 10 proc. wpływów z jej sprzedaży przeznaczono na potrzeby szpitali w Krakowie. Łączna kwota pomocy przeznaczonej dla wszystkich wspartych programem placówek w Polsce to ponad 200 tysięcy złotych.

źródło: mat.pras.