Polpharma z Nagrodą Rankingu Zdrowia

9 września 2019

Dotyczy firmy: Polpharma,

Polpharma otrzymała nagrodę Rankingu Zdrowia w kategorii innowacyjność. Wyróżnienie zostało przyznane 3 września br. podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Polpharma to partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Nagrody Rankingu Zdrowia dotyczą najbardziej efektywnych i najszybciej rozwijających się firm ochrony zdrowia, mających wkład w rozwój polskiej gospodarki, w tym szczególnie dla rozwoju najnowszych technologii. W tym roku w kategorii „innowacyjność” uhonorowana została firma Polpharma.

Nagrodę z rąk ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego odebrała Barbara Misiewicz-Jagielak, dyrektor ds. relacji zewnętrznych.

Firma w zeszłym roku zainwestowała 300 mln zł w rozwój nowych produktów. Dzięki temu może się poszczycić, że należy do czołówki najbardziej innowacyjnych firm w sektorze. Polpharma rozwija się równolegle w trzech obszarach. W dziedzinie leków generycznych powstają zaawansowane produkty, tzw. difficult to make. Wdrażane są innowacyjne ścieżki syntezy, nowoczesne postaci leków i nowe formy podania.

Źródło: forsal.pl