Polpharma ponownie w czołówce Rankingu Odpowiedzialnych Firm

24 czerwca 2020

Dotyczy firmy: Polpharma,

Polpharma zajęła pierwsze miejsce w kategorii branżowej „Dobra konsumpcyjne, farmacja” oraz drugie miejsce w klasyfikacji generalnej w prestiżowym Rankingu Odpowiedzialnych Firm, organizowanym przez Akademię Leona Koźmińskiego, we współpracy z Forum Odpowiedzialnego Biznesu, firmą Deloitte oraz Dziennikiem Gazetą Prawną. To najważniejsze w Polsce zestawienie firm ocenianych pod kątem jakości zarządzania odpowiedzialnością społeczną biznesu.

W tegorocznej, czternastej już edycji Rankingu, edycji uczestniczyły 74 firmy. Polpharma w kategorii „Dobra konsumpcyjne, farmacja” zajęła najwyższe miejsce na podium ex equo z firmą Coca-Cola HBC Polska, a w kategorii generalnej drugie miejsce ex equo z Santander Bank Polska, STU Ergo Hestia , Schenker oraz Coca-Cola HBC Polska.

– Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że po raz kolejny możemy się znaleźć w gronie najbardziej odpowiedzialnych społecznie firm w Polsce. Od lat społeczna odpowiedzialność biznesu jest jednym z kluczowych filarów naszej strategii. To wielki dowód uznania dla wszystkich pracowników Grupy Polpharma, którzy wyznają nasze wartości i realizują nasze motto Ludzie pomagają ludziom – mówi Magdalena Rzeszotalska, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i CSR w Polpharmie.

Ranking Odpowiedzialnych Firm, opublikowany po raz pierwszy w 2007 roku, to jedyne zestawienie firm działających w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Partnerem ROF 2020 jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Partnerem merytorycznym odpowiedzialnym za przegląd odpowiedzi jest Deloitte, zaś partnerem medialnym Dziennik Gazeta Prawna. Autorami zestawienia są Profesor Bolesław Rok z Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu Akademii Leona Koźmińskiego oraz Jarosław Horodecki, analityk.

Czytaj więcej >>

Źródło: mat. pras.