Pół miliona rękawiczek od PZU dla służby zdrowia

30 kwietnia 2020

Dotyczy firmy: PZU,

PZU niesie pomoc lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym, którzy w okresie pandemii koronawirusa są szczególnie narażeni na zachorowanie. Trafi do nich pół miliona par nitrylowych rękawiczek.

– Troszczymy się o bezpieczeństwo tych, którzy troszczą się o nas. Pracując w trudnych warunkach, z zaangażowaniem i poświęceniem opiekują się chorymi. Zależy nam, by lekarze, pielęgniarki i inni pracownicy medyczni mogli wykonywać swoją pracę w maksymalnie bezpiecznych warunkach. Od nich zależy przecież nasze zdrowie i skuteczna walka z pandemią – mówi prezes PZU Życie Aleksandra Agatowska.

Pomoc o wartości prawie miliona złotych trafi do szpitali zakaźnych, opiekujących się zarażonymi koronawirusem, a także innych placówek medycznych w Polsce. – To już kolejne wsparcie z naszej strony. Na zakup sprzętu medycznego dla szpitali przeznaczyliśmy dotąd sześć milionów złotych. Wyposażamy je m.in. w respiratory, bronchoskopy do badania tchawicy i oskrzeli oraz kardiomonitory. Dodatkową kwotą dofinansowaliśmy linię do badań laboratoryjnych na obecność koronawirusa – przypomina członek zarządu PZU Życie Dorota Macieja.

W marcu PZU przekazał również służbom medycznym 200 samochodów, które służą m.in. do szybkiego i sprawnego transportu próbek do badań od osób pozostających w domowej kwarantannie. Środki ochronne o wartości prawie pół miliona złotych trafiły także do funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej. Łączna wartość pomocy niesionej przez PZU w okresie pandemii sięgnęła już 11 milionów złotych.

źródło: mat.pras.