Podsumowanie VII Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka

16 lipca 2019

Dotyczy firmy: Jeronimo Martins Polska,

14 lipca odbyły się VII Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka sponsorowane przez sieć Biedronka. Tytuł mistrzowski obroniła reprezentacja Ukrainy, która na MŚ zdobyła 60 goli, Polacy dotarli do ćwierćfinału.

– Z roku na rok obserwujemy, jak rośnie poziom sportowy tych zawodów, jak rozwija się sama impreza. Dla tych młodych zawodników turniej to wydarzenie, na które czekają z niecierpliwością. W Biedronce widzimy więc, że warto być sponsorem głównym Mistrzostw – mówi Zbigniew Jaszkowski, dyrektor regionalny oddziału Warszawa w Jeronimo Martins.

Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej to jedyna taka impreza na świecie. Od początku 2013 roku przyjeżdżają na nią ekipy od Uzbekistanu po Palestynę. Dla części młodych sportowców i sportsmenek wielką sprawą jest sama wycieczka do naszego kraju i spotkanie z inną rzeczywistością. Dość powiedzieć, że to tu w 2017 roku drużyna z Madagaskaru po raz pierwszy w życiu zagrała w butach, zawodnicy musieli odbyć dodatkowy trening, by przyzwyczaić się do takiej zmiany.

Reprezentacja Polski dotarła do ćwierćfinału. Odpadli po grze z Rosją, przegrywając 0:1. Piłkarze długo dochodzili do siebie po porażce, bo oczekiwania były ogromne, w końcu Polska sześciokrotnie stawała na podium MŚ, raz, w 2013 r. zdobywając najwyższe laury.

Puchar ponownie zdobyła Ukraina, która na całej imprezie strzelił 60 goli. Srebro zdobyła Holandia, brąz przypadł Belgii.

– Tak wyśrubowanego poziomu sportowego Mistrzostwa faktycznie jeszcze nie miały. A najlepszym dowodem na to, że idea turnieju dla dzieci z domów dziecka przyjęła się w innych krajach jest to, że zawody eliminacyjne przed przyjazdem do Warszawy organizują coraz to nowe kraje – komentuje Marcin Lisiak, rzecznik prasowy Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial”, które organizuje Mistrzostwa.

Na końcu imprezy na stadionie Legii rozegrano Mecz Gwiazd: Telewizja vs. Internet, z gościnnym udziałem wybitnych piłkarzy, jak Tomasz Kłos czy Dariusz Dziekanowski i młodych zawodników i zawodniczek mistrzostw. Wynik: 7:1 dla Telewizji.

Źródło: mat. pras.