Ostatni zjazd Ambasadorów XV edycji LOB odbył się w Sopocie

15 lipca 2019

Ostatni zjazd XV edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu odbył się 22-23 czerwca w Sopocie. Tym razem w swojej siedzibie ambasadorów i ambasadorki gościła firma ERGO Hestia. Tematem wiodącym IV zjazdu było zarządzanie różnorodnością.

Zajęcia zostały poprowadzone zarówno przez pracowników firmy Ergo Hestia jak i przedstawicieli Forum Odpowiedzialnego Biznesu.Zjazd rozpoczął się od prezentacji Mario Zamarripy, dyrektora odpowiedzialnego za projekt zrównoważonego rozwoju w Grupie ERGO Hestia, który przedstawił,jak w praktyce wygląda zarządzanie różnorodnością firmie.Ambasadorzy i Ambasadorki CSR wzięli udział w warsztatach, podczas których mogli wczuć się w rolę specjalistów CSR mających za zadanie zadbać o równe traktowanie pracowników firmy. Ze względu na przyjazną aurę pogodową zajęcia odbyły się w pobliskim parku, gdzie słychać było szum fal, takie warunki tym bardziej motywowały do aktywnego działania.

Następnie studenci i studentki spotkali się z Marzeną Strzelczak, dyrektorką generalną i członkinią zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, która na podstawie m.in. najnowszych badań Forum Odpowiedzialnego Biznesu przedstawiła najistotniejsze wyzwania dla firm związane z zarządzaniem różnorodnością. Była to także okazja do dyskusji na temat stereotypów i uprzedzeń związanych z różnorodnością.
Po zajęciach w siedzibie firmy ERGO Hestia , ambasadorzy wybrali się do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, gdzie mogli bliżej zapoznać się z historią rodzącego się pierwszego w Polscego niezależnego związku zawodowego ,,Solidarność”.

W niedzielę spotkanie poprowadził Miłosz Marchlewicz, koordynator Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, w ramach quizu sprawdził wiedzę ambasadorów o CSR i kwestiach klimatycznych w Polsce.
Zjazd zakończyło uroczyste podsumowanie XV edycji LOB. Tytuł najlepszej Ambasadorki XV edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu uzyskała Daria Mohammad, studentka Akademii Leona Koźmińskiego. II miejsce zajęła Dominika Kuna z Uniwersytetu Warszawskiego, a III miejsce Kamil Mientus ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Pająk z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu. Program ukończyło 15 Ambasadorów i Ambasadorek CSR.
Wszystkim serdecznie gratulujemy wytrwałości, zaangażowania i chęci do pogłębiania swojej wiedzy . I życzymy powodzenia w dalszej drodze zdobywania wiedzy o teoretycznych i praktycznych aspektów CSR i zrównoważonego rozwoju.