ORLEN niestandardowo o bezpieczeństwie – wystawa plakatów BHP w Wilnie

21 kwietnia 2017

PKN ORLEN, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w ramach komunikacji kluczowych wyzwań i projektów zainaugurował w Wilnie wystawę plakatów poświęconą bezpieczeństwu i higienie pracy. Litewską ekspozycję można oglądać jeszcze do 28 kwietnia br., kolejne odsłony zaplanowano w Płocku, Warszawie, Pradze i Kijowie.

BHP w nowoczesnym zakładzie przemysłowym to nie tylko bezpieczeństwo pracowników, lecz także troska o środowisko naturalne i stabilność produkcji – powiedział Ireneusz Fąfara, prezes ORLEN Lietuva – Tym bardziej cieszy, że małe święto grafiki, które udało się zorganizować by w otoczeniu prac najciekawszych polskich twórców plakatu zaprezentować osiągnięcia ORLENu spotkało się z dużym zainteresowaniem.

Wileński Wernisaż, który otworzył cykl wystaw tłumnie odwiedzili kontrahenci litewskiego ORLENu, decydenci i pozostali interesariusze. Dzięki wystawie Koncern realizuje także misję wspierania polskiej kultury i promowania jej osiągnięć na rynkach, na których jest obecny.

Wystawa obejmuje około 120 plakatów BHP, w tym m.in.  dzieła Henryka Tomaszewskiego, Romana Cieślewicza, Waldemara Świerzego, Jana Lennicy, Rosława Szaybo czy Macieja Urbańca, jak i 20 ikon Polskiej Szkoły Plakatu, m.in. Głód Bronisława Zelka, Lot Tomasza Rumińskiego czy POLAND Wiktora Górki.

Organizacja wystawy była możliwa dzięki współpracy z Instytutem Polskim w Wilnie, jako instytucją odpowiedzialną za promocję polskiej kultury za granicą oraz galerią The Art of Poster Piotra Dąbrowskiego, który pełni nadzór kuratorski nad wystawą.

źródło: materiały prasowe firmy