Orange wspiera startupy pozytywnego wpływu

16 lipca 2019

Dotyczy firmy: Orange Polska,

Startupy pozytywnego wpływ nabierają coraz większej popularności spośród współczesnych projektów. Coraz większa ilość firm inwestują w takie biznesy nie tylko dla komercyjnego zysku, a również dla pozytywnego wpływu na środowisko i społeczeństwo. Orange Polska, jako pionier we wsparciu startupów pozytywnego wpływu, opowiedziała o ich ważnej roli. 

Startupy pozytywnego wpływu – to organizacje zbudowane są wokół maksymalizacji pozytywnego wpływu na społeczeństwo i środowisko. Poprzez zastosowanie nowoczesnej technologii przyczyniają się do rozwiązywania w ramach swojej podstawowej działalności rynkowej najważniejszych wyzwań przed jakimi stoimy lokalnie i globalnie. Przybierają różne formy: od technologicznego startupu po spółdzielnię socjalną; pojawiają się w różnych branżach: od wegańskiej żywności i odpowiedzialnej mody do platform upcyklingu i domów pasywnych; rozwijają się dzięki pasji założycieli i założycielek oraz ramom wyznaczonym przez ONZ w postaci 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Orange Polska współpracuje ze startupami między innymi w ramach programu Orange Fab, który wystartował w Polsce już w 2014 roku jako jeden z pierwszych tego typu programów na rynku. Poza naszym krajem działa też w 16 innych państwach. W ramach Orange Fab twórcy rozwiązań z największym potencjałem są zapraszani do kilkunastotygodniowej akceleracji, w ramach której zyskują bezpośredni kontakt z inwestorami, mentorami i ekspertami, a także dostęp do klientów czy też infrastruktury.

Źródło: mat. pras.