„Nie bądź dziki!” na drodze – czyli e-szkolenie Raben dla kierowców

11 lutego 2019

Dotyczy firmy: Grupa Raben,

Firma Raben od lat buduje silną kulturę bezpieczeństwa wśród swoich pracowników i dostawców oraz dba o edukację nie tylko swojego zespołu, ale także wszystkich użytkowników dróg: zmotoryzowanych i pieszych. Dlatego w lipcu 2018 ruszyła specjalna platforma edukacyjna „Nie bądź dziki!”, poświęcona bezpieczeństwu drogowemu. Platforma dostępna jest na stronie internetowej www.niebadzdziki.pl.

Zdrowie i bezpieczeństwo jest w Grupie Raben nienegocjowane. Firma wysyła codziennie na trasy ponad 4000 środków transportu w kraju i ma świadomość, jak ważne jest zarządzanie zachowaniami w trasie w taki sposób, by bezpiecznie dotrzeć do celu, niezależnie od tego czy jest to dostawa do najdalszego zakątka ziemi czy powrót do domu. Grupa czuje się odpowiedzialna nie tylko za swoich kierowców, ale także za innych użytkowników ruchu drogowego, dlatego zależy jej na podnoszeniu świadomości wszystkich użytkowników szos. W tym celu, firma uruchomiła otwartą interaktywna platformę edukacyjną traktująca o bezpieczeństwu na drodze: www.niebadzdziki.pl.

– Dbamy nie tylko o naszych pracowników i dostawców, ale też podejmujemy działania na rzecz społeczeństwa. W końcu wszyscy jesteśmy użytkownikami dróg, jako kierowcy czy piesi. Wierzymy, że znajomość i zrozumienie zagrożeń na drodze pozwoli nam wszystkim uniknąć wypadków i chronić zdrowie i życie nasze, naszych najbliższych oraz innych użytkowników ruchu drogowego. – wyjaśnia Grażyna Łukasik, Safety, Health and Environment Project Manager, Grupa Raben i dodaje – Zapraszamy do nauki i zabawy z naszą aplikacją. To tylko 20 minut, które może znacznie poprawić bezpieczeństwo na drodze.

Co roku na unijnych drogach śmierć ponosi ok 25 000 osób. W samej Polsce dochodzi do ponad 33 000 wypadków, w których rocznie ginie ok 3000 osób. Główne przyczyny wypadków to nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu, nadmierna prędkość, zachowanie niewłaściwej odległości między pojazdami, ale także niebezpieczne zachowania pieszych.

Aby wspólnie podnosić świadomość Polaków na drodze oraz budować wzajemną kulturę bezpieczeństwa specjaliści ds. bezpieczeństwa z Grupy Raben, we współpracy z kierowcami opracowali dedykowaną, edukacyjną platformę. Znajduje się na niej e-szkolenie w formie 10 animacji tematycznych, które pokazują  wybrane zasady bezpiecznych zachowań na drogach i placach manewrowych, wpływające na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego.

Szkolenie przeznaczone jest głównie dla kierowców samochodów ciężarowych i osobowych, ale sprawdzić się w nim mogę wszyscy użytkownicy ruchu drogowego. Każdy użytkownik po zapoznaniu się z 10 animacjami otrzyma certyfikat ukończenia kursu z hasłem „Nie bądź dziki” i może się nim podzielić, za pomocą specjalnej funkcji na Facebooku oraz Linkedin, aby zachęcić innych do bezpiecznej postawy na drodze. Natomiast, pracownicy i kierowcy Grupy Raben, którzy zalogują się do platformy imiennie, dodatkowo są zobowiązani ukończyć quiz składający się z 15 pytań dotyczących zachowań na drodze. Pozytywny wynik generuje certyfikat ukończenia.

Platforma dostępna jest z poziomu strony www.niebadzdziki.pl dla przeglądarek: Mozilla, Safari, Chrome, Opera i Internet Explorer /MS Edge, jak również na urządzenia mobilne, o minimalnej rozdzielności 1280×720 px i systemem Adroid 5.0 lub wyższym oraz dla iOS 9.0 lub wyższym.

Dodatkowo komunikację wspierać będą dedykowane zapachy i naklejki na samochody z logotypem akcji i hasłem „Nie bądź dziki” oraz dedykowana komunikacja na facebook’u Grupy Raben.

Platforma powstała przy współpracy z firmą specjalizującą się w szkoleniach on-line, Smart Education.