Nestlé Cup 2019 – Lekkoatletyka dla każdego

11 czerwca 2019

Dotyczy firmy: Nestlé Polska,

7 czerwca odbył się finał zmagań lekkoatletycznych Nestlé Cup. Młodych sportowców, którzy osiągnęli sukcesy w zawodach regionalnych, wspierali i dopingowali polscy medaliści w lekkiej atletyce – wśród nich m.in. Paweł Wojciechowski, Paweł Fajdek oraz Emilia Ankiewicz.

Nestlé Cup to najważniejsze zawody programu Lekkoatletyka dla każdego (LDK). W tym roku odbyły się one na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Uczestnicy wyłonieni zostali w eliminacjach regionalnych, rozgrywanych w całym kraju. Podczas Nestlé Cup najlepsi z nich rywalizowali w różnych dyscyplinach lekkoatletycznych (m.in. biegach na określonych dystansach, biegach przez płotki, rzutach piłką lekarską lub palantową), w ramach swoich grup wiekowych.

– Jako zawodowego sportowca bardzo cieszy mnie fakt, że udało nam się stworzyć program, który popularyzuje królową sportu wśród młodzieży szkolnej. Lekkoatletyka dla każdego to platforma, dzięki której nie tylko zachęcamy najmłodszych do treningów i prawidłowego odżywiania, ale mamy też możliwość selekcji, naboru i budowy ścieżki kariery tych najbardziej utalentowanych, miejmy nadzieję – przyszłych medalistów – podsumowuje Sebastian Chmara, Wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Koordynator Główny Programu Lekkoatletyka dla każdego, utytułowany wieloboista.

Zawody Nestlé Cup to również okazja do edukacji na temat prawidłowego odżywiania. Tym razem organizatorzy poświęcili szczególną uwagę roli śniadania w żywieniu dzieci i młodzieży.

– Jesteśmy partnerem programu Lekkoatletyka dla każdego od początku jego istnienia, czyli od 2014 roku. W programie nie tylko zachęcamy do aktywności fizycznej, ale dzielimy się też wiedzą na temat prawidłowego odżywiania. Podczas finału tegorocznej edycji, 7 czerwca, podkreślamy, jak ważne jest śniadanie, które dostarcza nam odpowiednią dawkę energii na cały dzień. Zależy nam, by kształtować właściwe nawyki żywieniowe już u najmłodszych, ponieważ otyłość u dzieci staje się coraz większym problemem. W sposób przyjemny i przystępny pokazujemy dzieciom, ich rodzicom i opiekunom, jak dokonywać prawidłowych wyborów żywieniowych. A temat wydaje się ważniejszy tym bardziej, że jak pokazały wyniki badania przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown dla Nestlé, prawie co piąty nastolatek nie je śniadania przed wyjściem do szkoły – zauważa Edyta Iroko, Koordynator ds. Mediów, Nestlé Polska S.A.

I właśnie od śniadania rozpoczął się tegoroczny finał Nestlé Cup – a konkretnie od Śniadania Mistrza. Dzieci i młodzież, wybrani w specjalnym konkursie, przygotowali pożywne śniadania dla mistrzów lekkoatletyki, Pawła Wojciechowskiego, Pawła Fajdka oraz Emilii Ankiewicz. Była to doskonała okazja do rozmowy o tym, jak ważne jest śniadanie w naszym planie żywieniowym, a także jak proste jest przygotowanie pełnowartościowego posiłku.

Źródło: mat. pras.