Młodzi projektanci z ASP ponownie projektują dla Biedronki

5 grudnia 2014

Dotyczy firmy: Jeronimo Martins Polska,

Sieć sklepów Biedronka, wspólnie z Katedrą Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, przygotowała kolejną propozycję karnawałowych ubrań dla swoich klientów. Od 15 grudnia br. w sprzedaży dostępne będą specjalnie zaprojektowane przez studentów ASP bluzki, które zostały uszyte w polskich szwalniach.

Studenci Katedry Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi ponownie wzięli udział w konkursie „Młodzi projektanci dla Biedronki” na najlepszy projekt strojów wieczorowych. Efektem współpracy są cztery bluzki, które już 15 grudnia pojawią się w wybranych sklepach sieci Biedronka. Jury konkursu przy wyborze projektów kładło szczególny nacisk na wysoki poziom estetyczny, dbałość o detal i zgodność z najnowszymi trendami mody. Laureatami tegorocznej edycji zostały: Klaudia Markiewicz, Agnieszka Kowalczyk i Aurelia Fąfara.

Klienci Biedronki będą mogli kupić najmodniejsze bluzki sygnowane nazwiskami młodych projektantek w cenie 39,99 zł. Ubrania zostały uszyte w polskich szwalniach na terenie województwa mazowieckiego oraz znanego z długoletnich tradycji włókienniczych – województwa łódzkiego.

Udział w konkursie „Młodzi projektanci dla Biedronki” daje studentom możliwość zmierzenia się ze specyfiką projektowania dla szerokiego kręgu odbiorców.

Jednym z bardzo ważnych elementów programu nauczania w Katedrze Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi jest wykształcenie u studentów umiejętności praktycznych i danie im możliwości kontaktu z realnym odbiorcą projektowanych kolekcji. Przykładem takiej konfrontacji jest niewątpliwie współpraca z siecią sklepów Biedronka. Projektowanie ubioru jest sztuką, a zrozumienie potrzeb klienta bazuje na doświadczeniu – mówi prof. Jolanta Rudzka Habisiak, rektor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi – Bardzo się cieszę, że kontynuujemy współpracę z Biedronką. Młodym projektantom życzę zapału, satysfakcji i wiary w kolejny sukces – dodaje prof. Jolanta Rudzka-Habisiak.

Pierwsza współpraca sieci Biedronka ze studentami Katedry Ubioru ASP w Łodzi w 2013 roku okazała się sukcesem, a zrealizowane projekty (sukienki i tuniki) sprzedały się w liczbie ponad 23 tys. sztuk. Taki wynik świadczy o tym, iż młodzi projektanci już na początku swojej drogi zawodowej potrafią stworzyć atrakcyjne projekty dla szerokiego grona odbiorców.

Konfrontacja między twórczymi wyobrażeniami, a realiami rynku jest nieocenionym doświadczeniem, szczególnie ważnym w procesie edukacji. Sieć Biedronka wspiera edukację studentów i finansuje dostęp do największej, światowej platformy analizującej trendy: Worth Global Style Network*. Dzięki temu Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi jest jedyną w Polsce placówką naukową dysponującą dostępem
do tego portalu. Studenci Katedry Ubioru oraz innych wydziałów mogą korzystać
z najnowszych opracowań dotyczących trendów.

Więcej informacji o ofercie sklepów Biedronka znajduje się na stronie www.biedronka.pl.

Laureatki tegorocznej edycji:

I miejsce

Klaudia Markiewicz

Studentka pierwszego roku projektowania ubioru studiów magisterskich w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Projektuje od pięciu lat. W październiku przedstawiła swoją debiutancką kolekcję na FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Laureatka Re-Act Fashion Show, Off Fashion. Oprócz projektowania, zajmuje się prowadzeniem bloga o modzie. Przez dwa lata pełniła funkcję redaktorki działu moda międzynarodowego portalu.

 – Wzięłam udział w konkursie, ponieważ jest to szansa dla nas, zaczynających karierę, na dotarcie do szerokiej grupy odbiorców. Działając na własną rękę, nie mamy tak dużej możliwości na obecność z naszymi projektami wśród ogromnej rzeszy zróżnicowanych klientów. Udział w konkursie był zatem sprawdzianem umiejętności – zmierzeniem się ze specyfiką projektowania pod produkcję masową, na dużą skalę. Wygrana natomiast daje mi dużo satysfakcji – dzięki niej będę miała okazję zobaczyć kobiety ubrane w moje bluzki – mówi Klaudia Markiewicz, laureatka konkursu „Młodzi projektanci dla Biedronki”. – Przy projektowaniu inspirowały mnie bliskie mi osoby – mama i babcia. Stworzyłam projekty na tyle uniwersalne, aby z chęcią założyły je kobiety niezależnie od wieku. Postawiłam zatem na proste kroje – dodaje Klaudia Markiewicz.

II miejsce

Agnieszka Kowalczyk

Studentka trzeciego roku studiów na Wydziale Tkaniny i Ubioru, w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Plany na najbliższą przyszłość wiąże z dalszym kształceniem się w obranym kierunku.

III miejsce

Aurelia Fąfara

Absolwentka Liceum Plastycznego w Jarosławiu, aktualnie studentka drugiego roku projektowania ubioru w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Finalistka konkursu Gryf Fashion Show w Szczecinie w 2011 roku.

Źródło: informacja prasowa