Mikołajowe paczki od Fundacji Amicis

20 grudnia 2019

Dotyczy firmy: Amica,

Ponad 1200 paczek żywnościowych dla ubogich rodzin, prezentów gwiazdkowych dla dzieci oraz spersonalizowanych paczek życzeń przygotowała Fundacja „Amicis” wspierana przez Grupę Amica.

W świątecznej akcji uczestniczą wolontariusze, wśród których są pracownicy Grupy, a także KKS Lech, oraz strażacy z działającej przy fabryce we Wronkach OSP Amica. Tegoroczna edycja minęła pod hasłem „Dar serca od Amicis”, a podjęte działania pozwoliły na obdarowanie wielu rodzin potrzebujących pomocy. Nie zapomniano też o pacjentkach oddziałów onkologicznych w poznańskich szpitalach, dla których również przygotowano drobne upominki.

Już od wielu lat, tuż przed największymi świętami, Fundacja Amicis obdarowuje potrzebujących, w tym podopiecznych różnego rodzaju organizacji pozarządowych, paczkami. Zbieranie produktów, wspólne pakowanie paczek przez wolontariuszy i dostarczanie ich przez strażacki konwój świętomikołajowy stało się już tradycją. Już na początku grudnia wiele dzieci z wielkopolskich szkół i przedszkoli, zwłaszcza tych z peryferyjnych miejscowości, wypatruje z oddali nie sań świętego Mikołaja, tylko czerwonego wozu zwiastującego przybycie jego pomocników z Amiki.

Tegoroczna edycja mikołajkowych paczek była większa niż zwykle. Dzięki współpracy i zaangażowaniu pracowników Grupy Amica oraz KKS Lech przygotowano ponad 360 paczek z suchą żywnością dla potrzebujących, co okazało się nowym rekordem tego wydarzenia. Paczki trafiły między innymi do rodzin ubogich i osób starszych. Dodatkowo przygotowano 350 paczek z wędlinami oraz 83 spersonalizowane paczki życzeń. W tym roku Mikołaj również zadbał o dzieci ze szkół i przedszkoli ­– m.in. z przedszkola w Bininie oraz szkół podstawowych w Piłce i Śmieszkowie, trafiło ok. 300 paczek, w których znajdowały się takie niespodzianki jak gadżety KKS Lech, zabawki, przybory szkolne oraz słodycze. Dodatkowo wszyscy chłopcy otrzymali małe futbolówki, a dziewczynki maskotki.

Zainicjowana w ubiegłym roku przez Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości akcja obdarowywania kobiet ze szpitali onkologicznych stała się inspiracją do dalszego prowadzenia jej przez Amicis. Fundacja wraz z wolontariuszkami z Grupy Amica z Wronek i Poznania obdarowała upominkami prawie 150 pań z Wielkopolskiego Centrum Onkologii na Garbarach oraz Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego przy ulicy Polnej w Poznaniu. Tam również dostarczono prezenty, ale głównym celem akcji było wsparcie psychiczne kobiet, które cierpią na choroby onkologiczne i zmuszone są spędzić święta w szpitalu, z dala od rodziny.