LOTOS wesprze 76. Tour de Pologne

16 kwietnia 2019

Dotyczy firmy: Carrefour Polska, Grupa LOTOS,

Znana jest już trasa 76. Tour de Pologne UCI World Tour, który odbędzie się w dniach 3-9 sierpnia. Grupa LOTOS wpiera tę prestiżową imprezę od 2009 roku. W tej edycji koncern z Gdańska będzie ponownie sponsorem oficjalnym wyścigu, sponsorem premii „Najlepszy Polak” oraz, po raz pierwszy, klasyfikacji „Najlepszy Sprinter LOTOS”.

W tym roku kolarze wystartują z Rynku Głównego w Krakowie i po pokonaniu 7 etapów o łącznej długości ponad 1060 km zafiniszują w Bukowinie Tatrzańskiej. Tegoroczny Tour de Pologne nawiązuje do stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego i będzie rozgrywany jako „Wyścig Pokoleń”.

– 76. Tour de Pologne UCI World Tour zapowiada się bardzo ciekawie, a trasa jest szybka i dynamiczna. Kolarze ponownie będą się ścigać na południu Polski, bo te tereny sprawdziły się podczas poprzedniego wyścigu. Mamy wiele ciekawych miejsc, etapy płaskie, pagórkowate i górskie. Na jednym z etapów będzie premia rozgrywana na bieżni Stadionu Śląskiego w Chorzowie, czym nawiązujemy do przeszłości i czasów Królaka, Szurkowskiego, czy Szozdy, kiedy tysiące ludzi na trybunach obserwowało rywalizację kolarzy – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.

Trasa biegnie od Krakowa, przez Tarnowskie Góry, Katowice, Chorzów, Zabrze, Jaworzno, Kocierz, Bielsko-Białą, aż po Zakopane i Bukowinę Tatrzańską. Kolarze będą walczyć o żółtą koszulkę i zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Carrefour, a także w poszczególnych klasyfikacjach – Najlepszy Góral TAURON, Najlepszy Sprinter LOTOS oraz Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO. W tym roku LOTOS jest także sponsorem klasyfikacji premii Najlepszy Polak.

– Możliwość wsparcia Tour de Pologne to dla nas zaszczyt. Narodowy wyścig kolarski to jedna z najbardziej uznanych międzynarodowych imprez w kategorii kolarstwa szosowego. Dzięki swojej wieloletniej tradycji i organizacji stanowi znakomitą promocję Polski na świecie – podkreślił Jarosław Wittstock, wiceprezes Zarządu ds. korporacyjnych Grupy LOTOS.

Tour de Pologne po raz kolejny włączy się w obchody najważniejszych wydarzeń z historii Polski. Wyścig świętował już obchody Roku Chopinowskiego, upamiętniał rocznicę Powstania Warszawskiego, przejechał śladami papieża Jana Pawła II i narodowego hymnu „z ziemi włoskiej do Polski”, a także celebrował 25. rocznicę wolnej Polski. W ubiegłym roku Tour de Pologne odbywał się pod hasłem Narodowy Wyścig Niepodległości włączając się w obchody stulecia odzyskania niepodległości. W tym roku przypada stulecie polskiego olimpizmu i Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W związku z tym Tour de Pologne rozgrywany będzie jako „Wyścig Pokoleń” i w szczególny sposób nawiąże do olimpijskich sukcesów kolarzy, przede wszystkim Ryszarda Szurkowskiego, Czesława Langa i Rafała Majki.

Tradycyjnie już podczas Tour de Pologne odbędą się inne wydarzenia kolarskie. 9 sierpnia w BUKOVINA Resort w Bukowinie Tatrzańskiej zostanie rozegrany Tour de Pologne Amatorów, a w dniach 3-8 sierpnia odbędzie się kolejna edycja Kinder+Sport Mini Tour de Pologne.

Źródło: inf. pras.