L’Oréal Professionnel z nową aplikacją mobilną wspiera fryzjerów w walce z bólami mięśniowo-szkieletowymi

16 grudnia 2016

Dotyczy firmy: L'Oréal Polska,

L’Oréal Professionnel wspólnie z organizacją pozarządową Global Alliance for Musculoskeletal Health stworzył program „L’Oréal Professionnel with you against MSDs” (ang. Walka ze schorzeniami mięśniowo-szkieletowymi wspólnie z L’Oréal Professionnel). Jego celem jest wsparcie fryzjerów w walce ze schorzeniami mięśniowo-szkieletowymi, które są głównym problemem zdrowotnym tej grupy zawodowej. Do końca 2016 roku 431 tysięcy fryzjerów z całego świata odbędzie szkolenie i pozna 15-minutowy program codziennych ćwiczeń, będący częścią wszystkich modułów szkoleniowych organizowanych przez markę.

Firma stworzyła również darmową aplikację mobilną „15’ Coach”, która ma pomóc fryzjerom w profilaktyce wspomnianych dolegliwości, a także w bieżącym obserwowaniu wpływu programu na ich zdrowie.

Fryzjerzy jako grupa zawodowa są szczególnie narażeni na schorzenia mięśniowo-szkieletowe, które stanowią aż 75% wszystkich problemów zdrowotnych związanych z tą profesją. Spędzanie wielu godzin na stojąco w salonie, powtarzanie tych samych gestów i przyjmowanie złej pozycji podczas mycia, czesania lub suszenia włosów – to wszystko może być przyczyną poważnych bólów pleców i szyi, a także zespołu cieśni nadgarstka. Wydatki związane z nieobecnością w pracy i wypłatą świadczeń z tytułu schorzeń mięśniowo-szkieletowych w USA wynoszą 20 miliardów dolarów; we Francji kwotę tę szacuje się na miliard euro. Opisywane dolegliwości mogą również zmusić fryzjerów do odejścia z pracy nawet 10 lat przed planowaną datą przejścia na emeryturę.

„L’Oréal Professionnel, jako wieloletni partner fryzjerów, przywiązuje wagę do poprawy warunków ich pracy i chce sprawić, aby żyło im się lepiej. Wierzymy, że nasza nowa aplikacja mobilna 15’ Coach przyczyni się do ogromnej zmiany i wesprze walkę ze schorzeniami mięśniowo-szkieletowymi wśród fryzjerów” – mówi Marion Brunet, Dyrektor Generalna L’Oréal Professionnel International.

Sesje ćwiczeniowe L’Oréal Professionnel Education

Aplikację „15’ Coach” można pobrać bezpłatnie na urządzenia z systemami iOS i Android. Jest ona dostępna w 8 językach (angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, portugalskim w odmianie europejskiej i brazylijskiej, rosyjskim i chińskim). Program rozpoczyna się od szeregu pytań, które mają na celu ocenę poziomu bólu w różnych częściach ciała: w szyi, nadgarstkach, kolanach, itd. Użytkownicy powinni regularnie wypełniać tę część, co pozwoli niezależnej organizacji na zmierzenie wpływu programu na ich zdrowie. Każda sesja ćwiczeniowa składa się z 5-minutowej rozgrzewki, która przygotowuje mięśnie na nowy dzień, 5-minutowej lekcji przyjmowania odpowiednich postaw i 5-minutowego rozciągania na koniec dnia.

W Polsce program „L’Oréal Professionnel with you against MSDs” prowadzony jest we wszystkich czterech akademiach szkoleniowych L’Oréal Professionnel (w Gdańsku, Warszawie, Poznaniu i Katowicach). Każde szkolenie rozpoczyna się od 5-minutowej rozgrzewki i kończy sesją rozciągania. Trenerzy uczą właściwej postawy i gestów oraz pokazują, jak optymalnie wykorzystywać aplikację.

„Celem Global Alliance for Musculoskeletal Health jest ogólnoświatowa walka ze schorzeniami mięśniowo-szkieletowymi, dlatego bardzo cieszy nas podjęcie współpracy z L’Oréal Professionnel w celu zwalczania tego problemu wśród fryzjerów. Zaprojektowany program pozwala na zbieranie danych, dzięki czemu będziemy mogli lepiej zrozumieć te schorzenia, ocenić rzeczywisty wpływ ćwiczeń i w razie potrzeby ulepszyć program. Jesteśmy przekonani, że przyczyni się on do zwiększenia świadomości na temat tych dolegliwości, które nie dotyczą wyłącznie środowiska fryzjerów, lecz mają lub będą mieć wpływ na większość dorosłych, jako najczęstsza przyczyna niepełnosprawności na całym świecie” – mówi prof. Anthony Woolf, reumatolog i przewodniczący Global Alliance for Musculoskeletal Health.

Należąca do Grupy L’Oréal marka L’Oréal Professionnel to światowy lider wśród produktów sprzedawanych wyłącznie w salonach fryzjerskich. Na rok 2020 Grupa L’Oréal wyznaczyła sobie ambitne cele dotyczące zrównoważonego rozwoju, zawierając je w programie „Sharing Beauty With All”, obejmującym swoim zasięgiem cały łańcuch dostaw Grupy (więcej informacji: www.sharingbeautywithall.com). W ramach programu wszystkie marki L’Oréal zobowiązały się do oceny swojego największego wpływu środowiskowego i społecznego, a także podjęcia kroków zmierzających do ich poprawy. Grupa chce dzielić się sukcesem ze swoimi partnerami na całym świecie i pozytywnie wpłynąć na społeczeństwo, a program „L’Oréal Professionnel with you against MSDs” stanowi część tego celu.