LOOP – czyli duże firmy wprowadzają opakowania wielokrotnego użytku

1 lutego 2019

Wprowadzanie  opakowań wielokrotnego użytku jest jednym z najlepszych podejść do procesu recyclingu odpadów i praktyczną realizacją założeń gospodarki obiegu zamkniętego. Aby rozwijać ten trend – podczas Forum Ekonomicznego w Davos grupa firm, wśród których znalazły się m.in. Procter & Gamble, Unilever, PepsiCo, Coca-Cola, Nestlé, dołączyła do platformy LOOP.

Nowe trwałe opakowania, które nadają się do ponownego napełnienia i realizacja założeń gospodarki obiegu zamkniętego – to podstawa działań nowoczesnej platformy Loop, prowadzonej przez Firmę TerraCycle. To unikalne narzędzie zostało stworzone w systemie e-commerce, czyli zakupów przez Internet.

Jak to działa?

Robiąc zakupy w serwisie internetowym konsumenci otrzymują produkty swoich ulubionych marek w trwałych opakowaniu wielokrotnego użycia dostarczone prosto pod drzwi. Po wykorzystaniu produktu, opakowania są odbierane przez pracowników Loop, czyszczone i napełniane ponownie. Wszystkie opakowania są stworzone z materiałów trwałych, nadających się do ponownego wykorzystania.

Czytaj więcej >>