Konferencja „Sustainability in Supply Chains”

12 października 2017

Polski Instytut Praw Człowieka i Biznesu, University of Oslo, CICERO Center for International Climate Research i FAFO, we współpracy z Polskim Ministerstwem Rozwoju oraz przy wsparciu Ambasady Szwecji oraz Ambasady Królestwa Holandii w Polsce mają zaszczyt zaprosić do udziału w międzynarodowej konferencji na temat zrównoważonych łańcuchów dostaw pt. „Sustainability in Supply Chains”, realizowanej w ramach projektu Sustainable Market Actors for Responsible Trade, finansowanego ze środków programu Horizon 2020.

Konferencja odbędzie się 27 października 2017 r. w Ministerstwie Rozwoju (Sala im. Grażyny Gęsickiej).

Celem konferencji będzie przybliżenie uczestnikom tematu zrównoważonych łańcuchów dostaw i udzielenie odpowiedzi m.in. na pytanie w jaki sposób firmy uwzględniają kwestie zrównoważonego rozwoju w swojej działalności, czy i w jaki sposób firmy włączają działania na rzecz poszanowania praw człowieka i realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) w swoje strategie biznesowe, jakie są najczęstsze pułapki i przeszkody, które firmy napotykają na swojej drodze do zapewnienia zrównoważonego łańcucha dostaw.

Wśród omawianych zagadnień znajdą się m.in. kwestie związane z łańcuchem dostaw telefonów komórkowych, rolą państwa w kształtowaniu zrównoważonych łańcuchów dostaw poprzez odpowiednie stosowanie zamówień publicznych i gwarancji kredytów eksportowych jak due diligence w łańcuchach dostaw.

Aby wziąć udział w konferencji należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej projektu SMART– do dnia 24 października 2017 r. 

Zachęcamy do przesłania informacji o konferencji innym osobom zainteresowanych problematyką konferencji. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decydować będzie kolejność zgłoszeń.

źródło: materiały organizatorów