Klienci Biedronki pomogą w sprzątaniu rzek i oceanów

11 czerwca 2019

Dotyczy firmy: Jeronimo Martins Polska,

Biedronka wprowadza do oferty koncentrat płynu do mycia naczyń w butelce stworzonej w 100% z plastiku wyłowionego z rzek i pochodzącego z recyklingu.

Wprowadzenie przez Biedronkę do oferty tego produktu zbiega się z obchodzonym na całym świecie 8 czerwca Światowym Dniem Mórz i Oceanów.  11% plastiku, z którego zrobiono butelkę, to plastik odzyskany z rzek, a pozostałe 89% pochodzi z recyklingu. Skoncentrowany i skuteczny w walce z tłuszczem płyn do mycia naczyń nie zawiera mikroplastików.

Dzięki Biedronce każdy z nas może „dać drugie życie” plastikowym opakowaniom zaśmiecającym rzeki oraz plaże do nich przylegające i w ten sposób, choć w niewielkim stopniu, przyczynić się do ochrony otaczających nas wód.

– Koncentrat płynu do mycia naczyń Kraft Eco-Friendly to produkt pod każdym względem wyjątkowy. Wyobraźmy sobie: lokalni wolontariusze i rybacy zbierają plastikowe śmieci, które znajdują się w rzekach i nad jej brzegami. Następnie zebrane odpady są czyszczone i sortowane przez organizację Waste Free Ocean (WFO) oraz mieszane z plastikiem pozyskanym z recyklingu. Z uzyskanego w ten sposób plastiku powstają nowe butelki, do których nalewany jest koncentrat płynu Kraft Eco-Friendly. Dzięki Biedronce i temu niezwykłemu płynowi niemal każdy klient naszej sieci może zrobić mały gest w trosce o dobro naszej planety – mówi Joanna Fyałkowska, kupiec w Jeronimo Martins Polska S.A.

Źródło: mat. pras.