Kategorie Konkursu Raporty Społeczne: Najlepszy raport społeczny

4 lipca 2018

Do 31 lipca trwa nabór publikacji do Konkursu Raporty Społeczne. Dziś rozpoczynamy cykl prezentujący poszczególne kategorie konkursowe. Pierwszą z nich jest nagroda za najlepszy raport społeczny.

Nagroda za najlepszy raport przyznawana jest przez jury eksperckie, w skład którego wchodzą przedstawiciele świata biznesu, administracji publicznej, edukacji, organizacji pozarządowych. Na podstawie trzech głównych kryteriów – kompletności, wiarygodności, komunikacji – eksperci dokonują wyboru najlepiej pod tym kątem sporządzonej publikacji.

Przygotowanie raportu

W raporcie społecznym firma ujawnia dane niefinansowe, czyli kwestie z obszaru środowiska, społeczeństwa oraz ładu korporacyjnego, określane jako dane ESG (E – environment, S – social, G – Governance).

Raport społeczny przedstawia skondensowany obraz zarządzania i publikuje wyniki odpowiedzialnego prowadzenia działalności gospodarczej. Powinien zatem definiować okres sprawozdawczy, zawierać oświadczenia dotyczące polityk, celów i strategii oraz przegląd podstawowych wyników, pozwalając na porównanie ich w kolejnych latach.

Przykładowe normy, na podstawie których organizacje raportują dane niefinansowe:

Publikacje zgłaszać można do 31 lipca poprzez formularz online dostępny na raportyspoleczne.pl. Przypominamy, że raport może zostać zgłoszony tylko w jednej kategorii konkursowej. Aktualne informacje o Konkursie Raporty Społeczne znajdują się na stronie internetowej oraz na Facebooku. Zachęcamy również do śledzenia #ReportingLiveblog i włączenia się do dyskusji o aktualnościach, wyzwaniach oraz trendach związanych z raportowaniem niefinansowym w Polsce i na świecie.

Organizatorzy: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Deloitte

Patroni: Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Federacja Konsumentów, Giełda Papierów Wartościowych, Polska Izba Biegłych Rewidentów

Patroni medialni: PAP Biznes, PRoto, kampaniespoleczne.pl, eGospodarka.pl, My Company Polska, EURACTIV.pl, BE.NAVIGATOR, Log4.pl