Kardiomonitory dla regionu od Fundacji LOTOS

6 grudnia 2019

Dotyczy firmy: Grupa LOTOS,

Cztery kardiomonitory z centralą monitorującą zakupione przez Fundację LOTOS trafiły na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie. Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się 2 grudnia.

Wyposażenie oddziału w nowoczesny system monitorowania parametrów życiowych pacjentów znacząco poprawi standard kompleksowego leczenia chorych w stanie bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia oraz ułatwi pracę personelowi medycznemu.

– Serdecznie dziękujemy za to wsparcie. Odział Anestezjologii i Intensywnej Terapii tworzy personel składający się z lekarzy specjalistów oraz wysoko wykwalifikowanych pielęgniarek i ratowników medycznych. Dzięki tej nowoczesnej aparaturze medycznej zespół będzie w stanie obserwować funkcje życiowe pacjentów oraz prowadzić skomplikowane leczenie, np. przy niewydolności oddechowej, krążeniowej czy ciężkich zakażeniach kilku pacjentów na raz – mówi Jolanta Sobierańska-Grenda, Prezes Szpitali Pomorskich.

– Ten sprzęt umożliwia wnikliwą obserwację chorego, nawet gdy przy jego łóżku akurat nikogo nie ma. Możemy obracać monitor w różnych kierunkach i na przykład z innej sali spojrzeć na parametry. Dzięki temu, zapewniona jest ciągłość monitorowania. Mamy też moduł, który można wypiąć i zabrać np. podczas transportu na blok operacyjny – tłumaczy Wojciech Piotrowicz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii wejherowskiego szpitala.

W ubiegłym roku Fundacja LOTOS przekazała m.in. dwa inkubatory oraz głowicę USG wykorzystywaną przy znieczulania najmłodszych pacjentów dla Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej szpitala na gdańskiej Zaspie. – To ogromna przyjemność i zobowiązanie wspierać nasze lokalne placówki służby zdrowia. Dziś kolejny raz udowadniamy, że medycyna to coś, co jest w obszarze zainteresowania naszej Fundacji – mówi Jarosław Wittstock, Wiceprezes Grupy LOTOS.

– Wsparcie finansowe i sprzętowe jednostek medycznych poprzez Fundację ma dla Grupy LOTOS wymiar przede wszystkim społeczny. To jeden z naszych głównych celów działania. Chcemy wspierać promocję zdrowia – dodaje Wiesław Labuda, Prezes Fundacji LOTOS.

Źródło: inf. pras.