IKEA zaprasza do dzielenia się w projekcie „Przestrzeni Pełnej Dobra”

15 maja 2019

Dotyczy firmy: IKEA,

IKEA Kraków zachęca, aby dawać niepotrzebnym rzeczom drugie życie. W tym celu firma stworzyła w krakowskim Forum Wydarzeń „Przestrzeń Pełną Dobra”. Od 16 do 19 maja tam można przynosić przedmioty, które nie są nam potrzebne, a mogłyby służyć innym.

– Przejrzyjmy zakamarki naszych domów, zajrzyjmy do szaf, komód, wejdźmy na strych i do piwnicy. Można tam znaleźć prawdziwe skarby. Zamiast gromadzić niepotrzebne rzeczy i kupować nowe, możemy się przecież nimi dzielić, robiąc coś dobrego dla innych i naszej planety – przekonują pracownicy IKEA Kraków, którzy na start akcji przyniosą kilkadziesiąt własnych przedmiotów.

Wszystkie zebrane rzeczy trafią do „Przestrzeni Pełnej Dobra”, skąd każdy zainteresowany będzie mógł wziąć to, co mu się przyda. Od 16 do 19 maja również pozostali mieszkańcy Krakowa będą mogli przynosić tu rzeczy, którymi chcą się podzielić.

– Mogą to być elementy dekoracyjne i dodatki, które po przemeblowaniu nie pasują do wystroju, dawno nieużywane artykuły gospodarstwa domowego, zabawki czy nienoszone ubrania. Wszystko, co jest w dobrym stanie i może posłużyć innym. I oczywiście zmieści się w naszej „przestrzeni”. Nie będzie to klasyczna wymiana jeden do jeden. Każdy może po prostu przyjść i wziąć to, czego potrzebuje. Nie musi przynosić niczego w zamian – podpowiada Sabina Patryas, Koordynator ds Zrównoważonego Rozwoju z IKEA Kraków.

„Przestrzeń Pełna Dobra” powstała dzięki współpracy IKEA Kraków z Forum Wydarzeń. W całości urządzona została meblami, które również dostały drugie życie. Pochodzą one bowiem z Działu Sprzedaży Okazyjnej sklepu IKEA. Po zakończeniu akcji – podobnie jak przedmioty, które nie znalazły nowego domu – trafią do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. „Przestrzeń Pełna Dobra” funkcjonować będzie od 16 do 19 maja, w godz. 10:00 – 21:00 w Forum Wydarzeń (Kraków, ul. Marii Konopnickiej 28).

Regulamin projektu:

Źródło: inf. pras.