Zarządzanie i CSR tematem spotkania Ambasadorów CSR w Banku BGŻ BNP Paribas

30 maja 2018

W dniach 26-27 maja Ambasadorzy CSR wzięli udział w trzecim spotkaniu w ramach 14. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Gospodarzem wydarzenia był Bank BGŻ BNP Paribas, Opiekun ścieżki edukacyjnej „Zarządzanie a CSR”.

III zjazd rozpoczął się od spotkania z Marią Krawczyńską – ekspertem ds. społecznej odpowiedzialności biznesu Banku BGŻ PNP Paribas oraz Alumnem Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Przebiegło ono pod hasłem „Na czym polega odpowiedzialność Banku w zmieniającym się świecie? Strategia CSR, Polityki w sektorach wrażliwych i rola CSR w rozwoju organizacji”. W trakcie spotkania Ambasadorzy CSR poznali wiele interesujących faktów na temat specyfiki działań CSR w Banku. Mogli również spróbować swoich sił w debacie oksfordzkiej na temat „CSR to się nie opłaca”. Dzięki formie zadania zdobyli nowe doświadczenia i praktyczne umiejętności. Następnym punktem pierwszego dnia zjazdu było spotkanie z Kingą Pańczyszyn, odpowiedzialną za zarządzanie projektami społecznymi Fundacji BGŻ BNP Paribas. Warsztat „Od poczucia sensu do zaangażowania – fundacja korporacyjna a employee engagement” był okazją do poznania od podszewki działań Fundacji i przekonania się, jak pozornie niewielkie działania mogą zarówno zmieniać świat biznesu, jak i wpływać na całe społeczeństwo. Następnym punktem programu była wizyta w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Była to dla Ambasadorów CSR okazja do refleksji i przemyślenia wciąż żywej historii. Wieczór Ambasadorzy CSR spędzili na kolacji w Kuchni Konfliktu. Była to okazja do przekonania się w praktyce, w jaki sposób można łączyć cele biznesowe ze społecznymi.

Drugi dzień zjazdu rozpoczął się spotkaniem z Moniką Janusz, wieloletnim pracownikiem Banku BGŻ BNP Paribas, ekspertem do spraw zarządzania zmianą. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Zarządzanie zmianą w Banku”. Była to sposobność do zdobycia wiedzy na temat fuzji oraz zaproponowania sposobu wdrażania zmian. Następnie Ambasadorzy CSR spotkali się z Karolem Krzyczkowskim z Forum Odpowiedzialnego Biznesu, który przybliżył tematykę społecznego zaangażowania pracowników oraz wyjaśnił dylematy związane z postrzeganiem wolontariatu. Po obiedzie spotkali się z Alicją Michalską, przedstawicielką Ministerstwa Finansów, z którą rozmawiali o CSR w administracji publicznej. Alicja Michalska przedstawiła, w jaki sposób w Ministerstwie Finansów rozwijane są działania z zakresu CSR oraz jak ważne jest zaangażowanie pracowników, którzy sami pragną realizować inicjatywy społecznie zaangażowane. III zjazd zakończył się podsumowaniem, podczas którego Ambasadorzy CSR omówili wrażenia z poszczególnych warsztatów oraz podzielili się planami na swoje przyszłe działania. Spora dawka wiedzy oraz praktycznych umiejętności z pewnością przyda im się w realizowaniu kolejnych inicjatyw. Na ostatnim zjeździe Ambasadorzy CSR spotkają się 23 – 24 w czerwca w Sopocie w siedzibie ERGO Hestia, Opiekuna ścieżki „Miejsce pracy”.