I ty możesz pomóc seniorom robiąc zakupy w Biedronce

19 września 2019

Dotyczy firmy: Jeronimo Martins Polska,

W weekend 20-21 września rozpoczyna się kolejny finał kampanii społecznej “Kromka chleba dla sąsiada”. Dzięki współpracy sieci Biedronka z Caritas Polska, najbardziej potrzebujący i samotni seniorzy otrzymają paczki z żywnością. Zbiórka produktów odbędzie się w 728 wybranych sklepach Biedronka na terenie całego kraju, a jej beneficjentami będą podopieczni fundacji Caritas.

Program „Kromka Chleba dla Sąsiada” ma na celu nie tylko bezpośrednią pomoc ubogim, lecz także uwrażliwienie społeczeństwa na los potrzebujących. Biedronka, należąca do Jeronimo Martins Polska, oraz Caritas Polska zachęcają Polaków, by zwrócili uwagę na osoby starsze, samotne, żyjące w najbliższym sąsiedztwie.

– Chodzi o życzliwość i zainteresowanie losem sąsiada, o którym często niewiele wiemy. Pierwszym krokiem może stać się Kromka Chleba, podzielenie się tym, co mamy – chlebem i samym sobą – mówi ks. Marcin Iżycki, Dyrektor Caritas Polska.

Kampania „Kromka chleba dla sąsiada” polega nie tylko na symbolicznym dzieleniu się chlebem w postaci paczek żywnościowych. W ramach akcji do 22 września 2019 r. diecezjalne Caritas organizują wspólne wypiekanie chleba oraz dzielenie się nim w parafiach i na rynkach miast. Dzięki takim spotkaniom, podopieczni Caritas mogą spędzić aktywnie czas w towarzystwie wolontariuszy fundacji oraz najbliższych sąsiadów.

Biedronka i Caritas na rzecz wspólnego dobra

– Zabiegani i zajęci codziennością często nie dostrzegamy tych, którzy naprawdę potrzebują pomocy. Zdarza się, że są to osoby mieszkające tuż obok, nasi sąsiedzi. Ta niezwykła akcja ma nas uwrażliwić na ludzkie potrzeby, a także pokazać, że przy niewielkim wysiłku możemy sporo zmienić w naszym najbliższym otoczeniu. Tylko w 2018 r., dzięki zaangażowaniu klientów sieci Biedronka, wspólnie z Caritas Polska, udało się zebrać łącznie 591 ton żywności na rzecz potrzebujących – mówi Anetta Jaworska-Rutkowska, kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR w sieci Biedronka.

Kulminacyjnym momentem akcji „Kromka chleba dla sąsiada” będzie zbiórka żywności, która odbędzie się w dniach 20-21 września 2019 r w 728 sklepach Biedronka. Zebrana żywność i artykuły pierwszej potrzeby zostaną przekazane najbardziej potrzebującym osobom przez Parafialne Zespoły Caritas w całej Polsce. W ubiegłym roku dzięki tej kampanii oraz regularnym zbiórkom żywności w sklepach Biedronka pomoc uzyskało ok. 65 000 osób.

Szczegółowe informacje, w tym lista sklepów biorących udział w akcji, dostępne są na stronie internetowej.

Źródło: inf. pras.