Głosuj na najlepszych w finale Enei Akademii Talentów

24 stycznia 2020

Dotyczy firmy: Enea,

Do 24 stycznia (do końca dnia) trwa internetowe głosowanie w finale III edycji Enei Akademii Talentów. Wśród wyróżnionych znalazło się 35 uczniów oraz 17 szkół i organizacji. Laureatów poznamy 29 stycznia.

Enea Akademia Talentów to propozycja dla uzdolnionych uczniów szkół podstawowych (od IV klasy) i ponadpodstawowych oraz szkół i organizacji non-profit, które aktywnie pomagają uzdolnionej młodzieży. Akademia wspiera tych, którzy osiągają ponadprzeciętne wyniki w olimpiadach naukowych, działają w kołach zainteresowań, zdobywają nagrody i wyróżnienia w konkursach, zawodach sportowych i turniejach, prezentują swoje prace artystyczne na wystawach czy działają w grupach lub zespołach artystycznych.

Na utalentowanych uczniów czekają stypendia w wysokości 3 000 zł, nagrodzone szkoły i organizacje otrzymają granty o wartości 10 000 zł. Przygotowane dla młodych ludzi wsparcie finansowe jest przeznaczone na realizację konkretnych działań, dzięki którym laureaci Enei Akademii Talentów będą mogli spełniać swoje naukowe i artystyczne marzenia, bić kolejne rekordy sportowe.

 Finaliści przygotowali zadanie konkursowe, filmy wideo, w których opowiadają o sobie, swojej pasji oraz dalszych planach na przyszłość. Wszystkie filmy dostępne są na stronie internetowej konkursu. Zachęcam do zapoznania się z tymi projektami. Głosując, każdy może wskazać swojego faworyta, któremu pomożemy zrealizować marzenie – podkreśla Agata Goor z Fundacji Enea.

Wśród tegorocznych finalistów znajdują się m.in. miłośnicy tańca, muzyki elektronicznej, windsurfingu, młodzi wynalazcy, jak również pasjonaci nauk ścisłych czy programowania. O grant walczą też projekty społeczne, np. dotyczące diagnostyki nowotworowej, stworzenia pomocy dydaktycznych dla osób z dysfunkcją, czy poprawy jakości powietrza i rozwoju świadomości ekologicznej.

Najlepsi zostaną wybrani przez jury, w skład którego weszli przedstawiciele świata nauki, sztuki i sportu, oraz w toku głosowania internautów. Nagrodzonych zostanie maksymalnie 24 uczniów i 9 szkół i organizacji.

Głosowanie na stronie internetowej trwa do 24 stycznia, do końca dnia. Aby prawidłowo oddać głos, należy podać swój adres e-mail, a następnie potwierdzić swój głos, klikając w link przesłany na wskazany adres. W ciągu jednego dnia z jednego adresu e-mail można oddać jeden głos.

Wszystkie informacje oraz regulaminy konkursu znajdują się tutaj. W dwóch dotychczasowych edycjach Enei Akademii Talentów stypendia otrzymało 40 uczniów. Dzięki otrzymanym grantom 18 szkół zrealizowało dodatkowe projekty.

Źródło: mat. pras.