Głód dotyka co dziewiątą osobę na świecie

23 lipca 2019

Z raportu ONZ wynika, że w 2018 roku na świecie głód dotknął 821,6 mln ludzi, czyli więcej o 11,6 mln niż w roku poprzednim . „Oznacza to, że jedna na dziewięć osób kładzie się spać głodna każdej nocy” – pisze ONZ na Twitterze. 

Publikacja, która jest źródłem tych danych, to raport zatytułowany „Stan bezpieczeństwa żywnościowego i wyżywienia na świecie”. Został przygotowana przez agendę ONZ ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) we współpracy z Międzynarodowym Funduszem Rozwoju Rolnictwa (IFAD), Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF), Światowym Programem Żywnościowym (WFP) i Światową Organizację Zdrowia (WHO).

Jedną z głównych przyczyn zjawiska głodu na Ziemi jest rosnącą się od 2015 roku liczba ludzi na świecie. Jedno na siedem dzieci urodziło się z niską masą urodzeniową w 2015 r. wywołane niedożywieniem matki. Najbardziej problem jest zauważany w trzech regionach świata: Afryka (prawie 20%), Ameryka Łacińska i Karaiby (mniej niż 7%) i Azja (ponad 12%).

Otyłość również związana z niedożywieniem rośnie nadal we wszystkich regionach. 338 milionów dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz 672 milionów dorosłych ma nadwagę. W Azji i Afryce mieszka prawie trzech czwartych wszystkich dzieci z nadwagą na całym świecie, głównie z powodu niezdrowej diety.

Przejdź do publikacji>>>

Źródło: tvn24.pl, theguardian.com