W Gazecie Wyborczej Wrocław o rozwoju CSR w Polsce

1 marca 2019

W wydaniu Gazety Wyborczej Wrocław z dn. 28 lutego ukazał się artykuł dotyczący ewolucji społecznej odpowiedzialności biznesu w polskich firmach. Eksperckiego komentarza na temat trendów CSR udzieliła Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna i członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Artykuł Ilony Niedbał dotyczy ewolucji rozumienia i wdrażania koncepcji CSR od polskie firmy – przejście od jednorazowych akcji i doraźnego wsparcia ku rozumieniu społecznej odpowiedzialności biznesu jako elementu strategii firmy. O sposobach zaangażowania, najnowszych trendach w zakresie CSR oraz wyzwaniach stojących przed firmami wypowiedziała się także Marzena Strzelczak, dyrektorka generalną i członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

CSR wyznacza dziś coraz częściej sposób prowadzenia biznesu. Dzieje się tak co najmniej z dwóch powodów. Z jednej strony, zarówno firmy, jak i administracja publiczna coraz lepiej rozumieją, że nie da się prowadzić biznesu w sposób znany wcześniej, oparty o bezrefleksyjne korzystanie z zasobów naturalnych. Mamy tylko jedną planetę, a korzystamy z jej bogactw tak jakby były nieograniczone. To musi się zmienić i jesteśmy w trakcie tej zmiany. Gospodarka obiegu zamkniętego (GOZ) to odpowiedź na poszukiwanie rozwiązań dalszego wzrostu przy kurczących się zasobach naturalnych. Z drugiej strony zmienia się także świadomość społeczna – mówi Marzena Strzelczak.

Czytaj artykuł na stronie Gazety Wyborczej >>

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław