Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Kongres Różnorodności wesprą NGO działające na rzecz kobiet

8 listopada 2018

Partnerzy i organizatorzy konferencji „100 lat praw wyborczych kobiet. Praca, rodzina, rozwój – perspektywa równych szans” postanowili przyznać grant na działania statutowe organizacji działającej na rzecz równości płci w Polsce. Kapituła złożona z organizatorów i partnerów konferencji wybrała w głosowaniu trzy organizacje spośród których laureata wybiorą w dniu konferencji jej uczestnicy i uczestniczki.

Grant od Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Kongresu Różnorodności, w wysokości  4000 zł (czterech tysięcy złotych), otrzyma ta z organizacji, która zdobędzie najwięcej głosów uczestników/ek konferencji. Głosy przyznawane będą w dniu wydarzenia, 19 listopada 2018 r, a ogłoszenie wyniku głosowania odbędzie się na zakończenie spotkania.

W głosowaniu uczestników udział wezmą:

Działalność każdej z fundacji uczestniczki i uczestnicy spotkania będą mogli bliżej poznać odwiedzając przygotowane na tę okazję stoiska organizacji.

O wyzwaniach związanych z wyrównywaniem szans kobiet i mężczyzn w Polsce już 19 listopada

Konferencja 19 listopada pt. 100 lat praw wyborczych kobiet. Praca, rodzina, rozwój – perspektywa równych szans organizowana jest przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu wspólnie z Kongresem Różnorodności. Partnerem tytularnym jest Henkel Polska, a partnerami Siemens Polska i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Eksperci i ekspertki zaproszone do udziału w konferencji w 4 panelach tematycznych będą zastanawiać się, jak dziś wygląda sytuacja kobiet w Polsce, jaka jest różnica między równymi prawami a równymi szansami w różnych sferach życia. Będą rozmawiać o roli i pozycji kobiet w strukturach samorządowych – o prezydentkach, skarbniczkach, sekretarkach i zastanowią się jakie funkcje pełnią i jaką rolę odgrywają kobiety w polskiej polityce lokalnej. Poruszone zostaną także tematy tematy takie jak: sytuacja kobiet w zawodach sfeminizowanych (edukacja, ochrona zdrowia, polityka społeczna itd.), życie poza pracą, kobiece ambicje, oczekiwania czy obecności kobiet w kulturze i sztuce.

Tradycyjnie także organizatorzy, paneliści/tki i goście spotkania zastanowią się co może zrobić biznes na rzecz wzmacniania różnorodności i udziału kobiet w podejmowaniu ważnych ról zawodowych i publicznych.

Ważną częścią spotkania będzie także prezentacja najciekawszych polskich praktyk dotyczących zarządzania różnorodnością w miejscu pracy, czyli przegląd PRAKTYCY O RÓŻNORODNOŚCI, tradycyjny punkt programu Kongresu Różnorodności.

ZAPRASZAMY DO ŚLEDZENIA TRANSMISJI ONLINE Z WYDARZENIA 19 LISTOPADA W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH FORUM ODPOWIEDZIALNEGO BIZNESU >> FACEBOOK.COM/ForumOdpowiedzialnegoBiznesu

Partnerzy i patroni

Organizatorzy: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w ramach programu Karta Różnorodności oraz Kongres Różnorodności

Partner tytularny konferencji: Henkel Polska

Partnerzy konferencji: Siemens Polska, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Opiekun Karty Różnorodności: Orange Polska

Patroni honorowi: Rzecznik Praw Obywatelskich, Prezydent Miasta Częstochowy, Prezydent Miasta Gdańska, Prezydent Miasta Poznania, Robert Biedroń – Prezydent Miasta Słupska, Prezydent m. st. Warszawy, Prezydent Wrocławia

Patroni: Konfederacja Lewiatan, Stowarzyszenie Kongres Kobiet

Partner medialny: Tygodnik Powszechny

Patroni medialni: Rzeczpospolita, Benefit, Sukces Pisany Szminką, ngo.pl, PRoto.pl, BETTER, Personel Plus, Business Insider

źródło: informacja własna