Firma L’Oréal Polska na 2. miejscu Listy Firm Społecznie Odpowiedzialnych

23 maja 2016

Dotyczy firmy: L'Oréal Polska,

L’Oréal Polska znalazła się na drugim miejscu Listy Firm Społecznie Odpowiedzialnych. Jest to pierwsze takie wyróżnienie dla L’Oréal Polska w obszarze CSR. Nagrody i wyróżnienia przyznano przedsiębiorstwom w ramach X edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm.

Ranking Odpowiedzialnych Firm ocenia największe polskie spółki, pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Organizatorami rankingu są m. in. Dziennik Gazeta Prawna oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W tym roku po raz piąty, obok Rankingu, przygotowana została Lista Firm Społecznie Odpowiedzialnych 2016 uwzględniająca firmy, które wdrażają zasady CSR, ale nie są jeszcze tak zaawansowane w tym procesie, by rywalizować
w Rankingu.

Wyróżnienie na Liście Firm Społecznie Odpowiedzialnych jest dla nas bardzo cenne. Utrzymanie równowagi między sukcesem L’Oréal, a potrzebami całego społeczeństwa było zawsze istotą naszej działalności. Przez ostatnie lata na poziomie globalnym staraliśmy się uwzględnić w naszym modelu biznesowym najlepsze zasady zrównoważonego rozwoju, aby nasza firma była przygotowana na nowe wyzwania społeczne, środowiskowe i gospodarcze. Jesteśmy dumni z tego, co udało nam się osiągnąć, lecz jednocześnie jesteśmy świadomi, że wiele jeszcze przed nami. Postawiliśmy sobie ambitne cele, które chcemy osiągnąć do 2020 r. w ramach globalnego programu Sharing Beauty with All. W realizację tych celów włączyliśmy się także jako L’Oréal Polska, wdrażając lokalny program „Dzielenia się Pięknem ze Wszystkimi”. Cieszę się, że nasze działania w duchu zrównoważonego rozwoju spotkały się z lokalnym uznaniem. – mówi Wioletta Rosołowska, Prezes Zarządu L’Oréal Polska.

Realizacja strategii zrównoważonego rozwoju przez L’Oréal Polska pozycjonuje firmę wśród liderów CSR w branży kosmetycznej w Polsce.

Więcej informacji na temat działań CSR firmy L’Oréal w ramach programu Sharing Beauty With All znaleźć można: http://www.sharingbeautywithall.com/en.