Fiat partnerem Wielkiego Warszawskiego Weekendu Rowerowego

27 czerwca 2019

Dotyczy firmy: Fiat Chrysler Automobiles,

Wielki Warszawski Weekend Rowerowy odbył się w dniach 15-16 czerwca w Wilanowie. Marka Fiat została partnerem motoryzacyjnym tego wydarzenia i zaprezentowała samochody przed Pałacem w Wilanowie. Fiat Chrysler Automobiles od lat wspiera lokalne inicjatywy sportowe, promując zdrowy, aktywny tryb życia wśród Polaków.

Przed Pałacem wyrosło rowerowe miasteczko, a okoliczne drogi zamieniły się w arenę zmagań młodszych i starszych fanów dwóch kółek. W sobotę właściciele „górali” zmierzyli się w Maratonie Rowerowym Lang Team, jednym z najpopularniejszych cykli w Polsce, organizowanym z myślą o wszystkich osobach aktywnych, niezależnie od wieku i posiadanych umiejętności. Na uczestników czekały trasy asfaltowo-szutrowe o zróżnicowanym stopniu trudności i długościach, od 10-kilometrowej Parady Rodzinnej aż do 69-kilometrowego Grand Fondo, z metą usytuowaną przed Pałacem w Wilanowie.

W ten dzień również odbył się wyścig szosowy dla amatorów Fiat Lang Team Race wspierany przez Grupę FCA. Na rowerach szosowych jeździ coraz więcej Polaków, a Fiat Lang Team Race daje im możliwość startu w profesjonalnych warunkach, na doskonale przygotowanej trasie i w oprawie z Tour de Pologne. W tym roku kolarze mieli do wyboru dwa dystanse: 53-kilometrowy Mini oraz Maxi o długości 70,5 km.

Wielki Warszawski Weekend Rowerowy zwieńczył finał akcji Rowerowy Maj, w której w tym roku wzięło udział 221 stołecznych szkół i przedszkoli. W rowerowym miasteczku jedną z głównych atrakcji była ekspozycja samochodów partnera motoryzacyjnego wyścigu – marki Fiat. Uczestnicy Wielkiego Warszawskiego Weekendu Rowerowego mieli okazję poznać i umówić się na jazdy próbne.

Źródło: mat. pras.