ERGO Hestia z prestiżowym certyfikatem

2 lipca 2020

Dotyczy firmy: ERGO Hestia,

Redukcja emisji CO2, hybrydowe auta i… własny park. ERGO Hestia od lat dba o środowisko. Teraz otrzymała certyfikat ISO 14001:2015, który potwierdza jej skuteczność.

ERGO Hestia jest jedną z nielicznych firm ubezpieczeniowych na świecie, która z sukcesem wdrożyła system zarządzania środowiskowego zgodny z wymogami standardu ISO 14001:2015. Pokazuje on, że firma odznacza się odpowiedzialnym i zrównoważonym podejściem do działalności biznesowej, którą prowadzi z troską o środowisko.

Biznes z każdym rokiem jest coraz bardziej odpowiedzialny za ochronę środowiska. ERGO Hestia od lat wprowadza eko-rozwiązania, które przyczyniają się między innymi do redukcji emisji CO2, nasadzeń wielu nowych roślin czy odejścia od plastiku.

Kolejne wyróżnienie

Efekty codziennej pracy na rzecz środowiska są widoczne. Niedawno ERGO Hestia została uhonorowana Srebrnym Listkiem CSR „Polityki” oraz znalazła się na drugim miejscu w Rankingu Odpowiedzialnych Firm w klasyfikacji generalnej. Teraz jako jedna z nielicznych firm ubezpieczeniowych na świecie otrzymała certyfikat, który potwierdza jakość wdrożonego systemu zarządzania środowiskowego zgodnego z wymogami ISO 14001:2015.

– W ERGO Hestii powstaje coraz więcej „zielonych” produktów i usług. Posiadamy ubezpieczenie odpowiedzialności za szkody w środowisku, nasi likwidatorzy mobilni jeżdżą hybrydowymi autami, a pracownicy za przyjeżdżanie rowerem do pracy otrzymują darmowe obiady. Nie otrzymalibyśmy certyfikatu, gdybyśmy w ten sposób nie działali na wszystkich możliwych polach. Dla nas to potwierdzenie, że dobrowolnie tworzymy i korzystamy z praktycznych narzędzi do zarządzania obowiązkami w zakresie ochrony środowiska – zaznacza Mario Zamarripa, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w ERGO Hestii.

Dzięki wdrożeniu systemu zarządzania, opartego na normie ISO 14001:2015, firma może:

  • poprawić efektywność środowiskową;
  • działać zgodnie z wszelkimi wymaganiami prawnymi w zakresie środowiska;
  • osiągnąć cele środowiskowe.

W ten sposób można pokazać interesariuszom (w tym klientom, partnerom biznesowym, kontrahentom oraz podmiotom administracji publicznej), że ERGO Hestia z własnej inicjatywy dostosowała się do wymogów związanych ochroną środowiska.

Więcej o ISO 14001:2015 dowiesz się klikając TUTAJ.

International Organization for Standardization (ISO) jest niezależną, pozarządową organizacją międzynarodową, która zajmuje się określaniem standardów dla produktów, usług i systemów zarządzania. Standardy te mają ułatwić prowadzenie handlu zagranicznego i międzynarodowej współpracy.

ISO gromadzi ekspertów, którzy dzielą się wiedzą i opracowują dobrowolne, oparte na konsensusie, odpowiednie normy rynkowe, które wspierają innowacje i zapewniają rozwiązania globalnych wyzwań środowiskowych.

źródło: mat.pras.