ERGO Hestia proponuje klientom ekotaksówkę

8 lipca 2019

Dotyczy firmy: ERGO Hestia,

Często zdarza się, że w wyniku wypadku lub awarii kierowca musi oddać samochód do warsztatu. Zamiast zwykłego pojazdu zastępczego ERGO Hestia proponuje klientom także pokrycie kosztów przejazdu taksówkami EcoCar.  

W ostatnim czasie ubezpieczyciel wraz z firmą EcoCar uruchomili pilotażowy program w Trójmieście, Warszawie i we Wrocławiu.

– To świetne rozwiązanie dla kierowców, którzy cenią sobie wygodę i chcą uniknąć problemów związanych z użytkowaniem i odpowiedzialnością za wynajmowany pojazd. Korzyści wynikających z programu pilotażowego jest wiele: klient może lepiej wykorzystać czas podczas podróży taksówką, a nawet całkiem z niej zrezygnować, gdy jego celem jest np. zawiezienie dzieci do szkoły – mówi Izabela Chabrowska, dyrektor ds. obsługi procesów w Biurze Operacji i Likwidacji Szkód ERGO Hestii.

– Taksówki to jeden z najwygodniejszych środków transportu w gęstym ruchu miejskim. Nie musimy się martwić o miejsce parkingowe i sprawniej omijamy korki, ponieważ taksówki mogą korzystać z buspasów oraz wjazdu na uliczki i mosty zamknięte dla ruchu. Współpraca EcoCar i ERGO Hestii nie jest przypadkowa, ponieważ obie firmy w swojej strategii zakładają troskę o środowisko naturalne. Flota EcoCar składa się wyłącznie z hybrydowych, maksymalnie 3-letnich samochodów, co gwarantuje ekologiczną i jednocześnie komfortową podróż. Każdy użytkownik aplikacji EcoCar może na bieżąco śledzić swoje postępy w ograniczaniu emisji CO2 zbierając tzw. EcoKilometry. Do identyfikacji klienta wystarczy numer telefonu lub aplikacja mobilna, dzięki czemu ograniczamy zbędne formalności i produkcję materiałów – mówi Ilona Fijałek, kierownik ds. Marketingu EcoCar.

Możliwość skorzystania z przejazdów taksówkami to kolejne kroki, które mają na celu podniesienie poziomu obsługi likwidacji szkód i promocję ekologicznego stylu życia. Ubezpieczyciel oferuje m.in. możliwość skorzystania z carsharingowych, hybrydowych pojazdów na terenie Warszawy, a jeśli klient chciałby przy okazji zadbać także o zdrowie – ERGO Hestia proponuje mu rezygnację z pojazdu zastępczego w zamian za (otrzymany już na zawsze) nowy rower.

Instrukcję załatwienia eko taksówek można znaleźć na stronie internetowej.

Źródło: mat. pras.