Druga strefa rodzinnej aktywności w Sławkowie

11 lipca 2018

Dzięki współpracy miasta Sławkowa z ArcelorMittal Poland w miejscowości powstanie druga plenerowa siłownia i plac zabaw, zagospodarowana zostanie przestrzeń przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II.

W połowie czerwca pomiędzy miastem a spółką została podpisana umowa w tej sprawie. Na wniosek burmistrza Sławkowa Rafała Adamczyka, firma ArcelorMittal Poland przekaże na budowę strefy 50 tys. zł. Środki pochodzą z funduszy spółki w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. To nie pierwsza inwestycja zrealizowana przez miasto wspólnie z tym koncernem. W 2016 roku, dzięki środkom przekazanym z tego samego funduszu powstał system odwadniający ulicę Jodłową.

– ArcelorMittal Poland od wielu lat traktuje odpowiedzialność biznesu jako integralną część swojej działalności. Jesteśmy obecni na polskim rynku stali od 14 lat i staramy się w jak największym stopniu przyczyniać się do jego zrównoważonego rozwoju. Obecnie zbliżamy się do końca dużych inwestycji w Dąbrowie Górniczej, które w znacznym stopniu zmniejszą oddziaływanie zakładu na środowisko. Ich koszt to ok. 700 milionów złotych – mówi Karolina Muza – Adamiec, szef Biura Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland.

– Nie zapominamy jednocześnie o wsparciu dla społeczności lokalnych  skupionych w sąsiedztwie naszych zakładów. W tym roku pomożemy mieszkańcom Sławkowa stworzyć strefę aktywności rodzinnej, czyli miejsce, w  którym aktywnie spędzą czas zarówno osoby dorosłe, młodzież, jak i dzieci. Wartość dodana tego rodzaju przedsięwzięcia jest nieoceniona, bardzo się cieszymy, że możemy być jego częścią i z niecierpliwością czekamy na realizację tego projektu – dodaje.

Pierwsza strefa aktywności rodzinnej z plenerową siłownią i placem zabaw dla dzieci powstała wcześniej ze środków miasta w parku i cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. W ubiegłym roku, przy wsparciu firmy Adatex, powstał również plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1.

– Konsekwentnie, zgodnie z zapowiedziami, realizujemy program budowy stref aktywności rodzinnej, z których korzystać będą mogli wszyscy mieszkańcy miasta. W tym roku miasto rozpocznie też projektowanie modernizacji obiektów sportowych przy Zespole Szkół i strefy parkingowej między szkołą i remizą OSP – zapowiada burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

źródło: http://www.slawkow.pl