Dbamy o aktywność fizyczną najmłodszych w dobie pandemii COVID-19

31 lipca 2020

Dotyczy firmy: Fundacja Veolia Polska,

Pandemia wirusa SARS-CoV-2 na stałe zmieniła naszą rzeczywistość. Pojawiło się wiele ograniczeń i związanych z nimi wyzwań w życiu prywatnym i zawodowym. Z wieloma wyzwaniami musiały się zmierzyć również dzieci.

Zamknięte przedszkola, brak możliwości wspólnych zabaw z kolegami i koleżankami czy przebywania na świeżym powietrzu, znacznie ograniczyły możliwości aktywnego spędzania czasu. Tymczasem zapewnienie regularnej dawki ruchu jest kluczowe dla prawidłowego rozwoju i dobrego samopoczucia dzieci na co dzień. Z myślą o najmłodszych Fundacja Veolia Polska i Sportowa Akademia Veolia stworzyły sportowe przedszkole on-line!

Ruchowe Przedszkole SAV

W ramach programu, aktywny lisek – SAVuś i jego leśni przyjaciele – pantera Marysia i leśny Trener – postaci, w które wcielili się doświadczeni w pracy z dziećmi instruktorzy, prowadzili bezpłatne, cykliczne zajęcia ruchowe dostępne w formie on-line. Wśród rozwiązań znalazły się również inspiracje na zabawy ruchowe – „zrób to sam”, które przy niskich nakładach pracy mogły odciążyć rodziców choć na chwilę w codziennych obowiązkach, a dzieci pobudziły do ruchu i rozwijania wyobraźni.

W wydarzeniu na Facebooku wzięło ponad 4,4 tysiąca osób. Przez 68 dni zrealizowaliśmy aż 48 transmisji, które obejrzało ponad 30 tysięcy osób.

Po zniesieniu wszystkich ograniczeń sanitarnych, program Sportowa Akademia Veolia Junior będzie kontynuowany w formie tradycyjnych, prowadzonych w przedszkolu zajęć.

Pliki do pobrania:

SAV Junior