Darmowe maseczki dla seniorów w warszawskich hipermarketach Carrefour

9 czerwca 2020

Dotyczy firmy: Carrefour Polska,

Carrefour Polska troszcząc się o bezpieczeństwo seniorów – klientów stołecznych hipermarketów Carrefour, oferuje im darmowe maseczki ochronne. Akcja organizowana jest wraz z Caritas Polska i potrwa o wyczerpania zapasów. Maseczki będą rozdawane w hipermarketach Carrefour zlokalizowanych w CH Arkadia, Złote Tarasy, Sadyba Best Mall, Galerii Mokotów, Galerii Wileńskiej, Centrum Handlowym Atrium Reduta, Atrium Targówek oraz Galerii Bemowo.

Od 30 maja br. w związku z nowymi regulacjami obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w sytuacji, gdy nie można zachować 2-metrowej odległości od innych, czyli w miejscach takich jak pojazdy komunikacji miejskiej, urzędy, szpitale czy sklepy. Dlatego każdy senior robiący zakupy w warszawskich hipermarketach Carrefour, może od 9 czerwca otrzymać darmową maseczkę ochronną, aby móc w bezpieczny sposób zrobić zakupy. Akcja potrwa do wyczerpania zapasów. Darmowe maseczki rozdawane będą w sklepach Carrefour w Warszawie, znajdujących się w: CH Arkadii, Złotych Tarasach, Sadyba Best Mall, Galerii Mokotów, Galerii Wileńskiej, CH Atrium Reduta, CH Atrium Targówek oraz Galerii Bemowo. Akcja jest efektem współpracy Carrefour oraz Caritas, którzy wspólnie chcą dbać o zdrowie i bezpieczeństwo osób znajdujących się w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na koronawirusa.

Jak otrzymać darmową maseczkę? Wystarczy, że przy kasie okaże się Kartę Seniora, kasjer lub kasjerka wyda wtedy darmową maseczkę. Dla wszystkich seniorów, którzy potrzebują maski ochronnej przed zrobieniem zakupów jest możliwość odebrania maski w Punkcie Obsługi Klienta, gdzie można również od razu wyrobić Kartę Seniora, która umożliwia klientom po 60 roku życia uzyskanie w każdy wtorek do 10 proc. rabatu na zakupy w sklepach sieci. Kartę można wyrobić za darmo w każdym sklepie Carrefour w Polsce.

Każda darmowa maseczka oferowana seniorom spełnia wymagania STANDARD 100 by OEKO-TEX® oraz znajduje się w ochronnym opakowaniu foliowym, o co zadbały Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Łowickiej. Maseczki są przeznaczone do jednokrotnego użytku, dlatego nie nadają się do prania i w celu zapewnienia prawidłowej ochrony po wykorzystaniu należy je wyrzucić.

– Pomoc osobom chorym i potrzebującym jest jednym z filarów strategii odpowiedzialnego biznesu sieci Carrefour. Z Caritas współpracujemy w Polsce nieprzerwanie od wielu lat, przekazując nadwyżki żywności, włączając się regularnie w świąteczne zbiórki żywności oraz wspierając program dla potrzebujących „Uratuję Cię” – mówi Justyna Orzeł, Wiceprezes Zarządu i Sekretarz Generalna Carrefour Polska. – Teraz, dzięki nowej akcji z Caritas Polska, seniorzy, którzy są klientami naszych warszawskich hipermarketów i nie mają możliwości zapewnienia sobie maseczki ochronnej, będą mogli w bezpieczny sposób zrobić zakupy. Bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest dla nas w tych trudnych czasach absolutnym priorytetem. – dodaje Justyna Orzeł.

Carrefour od wielu lat realizuje działania na rzecz osób o szczególnych potrzebach, w tym niepełnosprawnych i seniorów. Sieć oferuje rozwiązania zwiększające komfort i przyjemność z dokonywanych zakupów, takie jak usługi tłumacza języka migowego czy umożliwienie robienia zakupów osobom poruszającym się z psami przewodnikami. Carrefour Polska proponuje również klientom dodatkowe usługi w aplikacji „Mój Carrefour”, takie jak Karta Dużej Rodziny czy Karta Seniora, która jest autorskim programem sieci umożliwiającym klientom po 60 roku życia uzyskanie rabatu na zakupy. W 2018 roku Carrefour przystąpił również jako jedyna sieć wielkiej dystrybucji do partnerstwa w ramach programu Dostępność Plus, koordynowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, którego celem jest swobodny dostęp do dóbr, usług oraz możliwość udziału w życiu społecznym i publicznym osób o szczególnych potrzebach.

Źródło: mat. pras.