CSR Risk Check: narzędzie online dla firm

11 stycznia 2019

CSR Risk Check to skierowane do firm i ich dostawców inwestujących w krajach rozwijających się. Narzędzie umożliwia firmom odkrywanie i ocenę potencjalnych zagrożeń wynikających w prowadzenia działań na rynkach wschodzacych, takich jak nieodpowiednie warunki pracy, naruszenia praw do ziemi lub negatywny wpływ na środowisko w całym łańcuchu dostaw. Pomaga to firmom lepiej przygotować się do planowanych działań i nadchodzących inwestycji. CSR Risk Check opracowała holenderska organizacja  MVO Nederland. Narzedzie dostępne jest w języku angielskim, holenderskim i od niedawna też po niemiecku.

Kto powinien skorzystać z narzędzia?

CSR Risk Check skierowana jest do przedsiębiorców, którzy kupują produkty wytwarzane na skalę międzynarodową, eksportują produkty lub produkują za granicą:

  • firma, która nabywa produkty lub usługi za pośrednictwem pośrednika lub bezpośrednio od producenta lub dostawcy, i / lub
  • eksportuje produkty lub usługi i / lub
  • produkuje lub oferuje usługi za granicą (lub inwestuje w lokalizacjach produkcyjnych za granicą).

Po co taka kontrola?

Czy klienci zadają pytania o pochodzenie Twoich produktów lub usług?

Czy wiesz, jak realizowane są produkty lub usługi, które kupujesz za granicą? Kontrola ryzyka CSR pomaga uzyskać wgląd w potencjalne ryzyka związane z CSR w łańcuchu dostaw oraz zidentyfikować środki łagodzące.

Czy eksportujesz towary, czy planujesz to zrobić w najbliższej przyszłości?

Kontrola ryzyka CSR informuje o potencjalnych zagrożeniach podczas eksportu do określonych krajów. Przydatny dla ciebie i twoich stosunków handlowych. Przeprowadzasz (bezpłatnie) analizę ryzyka CSR samemu. Informacje zebrane za pomocą tego narzędzia internetowego mogą być również wykorzystywane podczas ubiegania się o dotacje rządowe.

Czy masz miejsca produkcji lub usług za granicą?

Wgląd w potencjalne zagrożenia w kraju produkcji oferuje możliwość przewidywania w odpowiednim czasie. Pozwala to jednocześnie obniżyć koszty, poprawić jakość i poznać nowe rynki.

Narzędzie jest dostępne bezpłatne w języku angielskim, holenderskim, a teraz również w języku niemieckim:

www.csrriskcheck.com (ENG)

www.mvorisicochecker.nl (NL)

www.csr-risiko-check.de (DE)

źródło: CSR Europe i MVO Nederland