Coraz atrakcyjniejsza Karta Dużej Rodziny

12 stycznia 2018

Od 2018 roku z Karty Dużej Rodziny można z niej korzystać w formie aplikacji na urządzeniach mobilnych.

– Nowoczesna Karta Dużej Rodziny w formie aplikacji na urządzenia mobilne powstała z myślą o wygodzie polskich rodzin. Dzięki najnowszym technologiom korzystanie z Karty staje się o wiele prostsze. Dostęp do szerokiej oferty ulg i zniżek oraz informacji na ich temat jest już na wyciągnięcie ręki. To duże udogodnienie dla rodzin 3+ – mówi Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. – Dzięki pozyskiwaniu nowych partnerów korzystanie z KDR staje się coraz łatwiejsze  nie tylko w dużych miastach.

 

Karta Dużej Rodziny (KDR) to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Karta zapewnia także zniżki przy zakupie jedzenia i kosmetyków, odzieży i obuwia, książek, zabawek oraz paliwa. Obniża także koszty rachunków za usługi telekomunikacyjne czy bankowe. Pozwala na tańsze przejazdy pociągami i komunikacją publiczną w wybranych miejscowościach. Karta Dużej Rodziny to ulga dla domowego budżetu rodzin wielodzietnych. 

>> Z Kartą Dużej Rodziny na PKN ORLEN

Do programu dołączyć może każda firma i instytucja niezależnie od wielkości, sektora czy zasięgu działania. Wśród partnerów są zarówno ogólnopolskie sieci, jak i mali lokalni przedsiębiorcy. Do tej pory wydano prawie 1,9 mln Kart dla 417 tys. rodzin wielodzietnych. Zniżki oferuje ponad 3,3 tys. firm i instytucji w ponad 14 tys. lokalizacji.

– KDR w formie elektronicznej aplikacji na telefon to pierwszy polski e-dokument – mówił wiceminister Bartosz Marczuk – w pełni akceptowany przez partnerów KDR, np. na kolei, na stacjach benzynowych czy w sklepach. Tym samym resort rodziny staje się liderem w cyfryzacji Polski.

Wiceminister Marczuk przypomniał, że zaczęło się od umożliwienia składania wniosków o świadczenie z programu „Rodzina 500+” przez internet, a od sierpnia ub.r. drogą elektroniczną można ubiegać się o wszystkie świadczenia rodzinne.

Aplikacja mKDR pozwala na lokalizację partnerów Karty, umożliwia otrzymywanie aktualizowanych informacji i zastępuje plastikowy dokument. Z Karty Dużej Rodziny w formie elektronicznej będą mogli skorzystać również dotychczasowi posiadacze Karty Dużej Rodziny. Wymaga to jednak złożenia przez nich odpowiedniego wniosku. Można go także złożyć przez internet.

źródło: Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej