CEMEX Ventures – zakończenie tegorocznej edycji Konkursu dla startupów w branży budowlanej

7 sierpnia 2018

Dotyczy firmy: CEMEX Polska,

CEMEX Ventures obchodzi #CXVPitchday, czyli zakończenie Konkursu dla startupów w branży budowlanej 2018, w którym siedmiu finalistów zaprezentowało swoje projekty. Startupy, które dotarły do finału, oferowały szereg różnorodnych rozwiązań opartych na czterech operacyjnych punktach jednostki ventures capital należącej do firmy CEMEX, partnera strategicznego Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Rozpoczęty w kwietniu konkurs rzucił wyzwanie najbardziej obiecującym startupom. Koncentrując się na przestrzeni ConstruTech (połączenie środowiska budowlanego z technologiami), wszystkie startupy konkurowały ze sobą, by przewodzić rewolucji budowlanej i uzyskać dostęp do portfela inwestycyjnego CEMEX Ventures. Wyzwanie to wymagało wyczerpującej analizy, z kryteriami oceny opartymi na poziomie innowacyjności, rosnącego potencjału oraz przeznaczenia dla branży budowlanej.

Finaliści z Kolumbii, Egiptu, Meksyku, Holandii, Singapuru i Stanów Zjednoczonych zostali zaproszeni na trzy dni do Madrytu, gdzie jury złożone z ekspertów branżowych z wielu dziedzin oceniło projekty młodych przedsiębiorców. W wydarzeniu uczestniczyli liderzy w zakresie budownictwa, technologii, innowacji oraz przedsiębiorczości.

Nagroda „Best Pitch” została przyznana Geopipe, amerykańskiemu startupowi, który wykorzystuje uczenie maszynowe (and. machine learning) do tworzenia kopii miejskiej rzeczywistości i generowania cyfrowych modeli. Jednak wszystkie pozostałe projekty finalistów będą brały udział w negocjacjach z CEMEX Ventures w celu uzyskania dostępu do portfela inwestycyjnego.

Wśród ocenianych projektów znalazły się m.in.: Knowify, który koncentruje się na maksymalizowaniu produktywności podwykonawców; Licify, platforma ułatwiająca przetargi oraz przełomowe technologie, jak sztuczna inteligencja i Big Data od Smart Build Asia. Airsquire zaprezentowało swoje narzędzie do weryfikacji planów; natomiast Handaz przedstawił swoje narzędzie do konwertowania planów CAD na modele BIM. Os City z Meksyku zaprezentowało platformę sztucznej inteligencji stworzoną dla inteligentnych miast, zbudowaną dzięki dofinansowaniu społecznemu.

Zarówno jury jak i goście pochodzili z dużych firm budowlanych, technologicznych oraz z obszarów innowacji i analizy rynku. Wszyscy zgodzili się, że wszystkie projekty uczestników zapewniły CEMEX Ventures stały przepływ nowych modeli biznesowych, priorytetyzując najlepsze rozwiązania dla wyzwań branży budowlanej

Wprowadzony w 2017 r. program CEMEX Ventures koncentruje się na pomocy w pokonywaniu głównych wyzwań i wykorzystywaniu szans w ekosystemie budowlanym poprzez zrównoważone rozwiązania. CEMEX Ventures opracował otwartą platformę współpracy do prowadzenia rewolucji branży budowlanej, angażując startupy, przedsiębiorców, uniwersytety oraz innych interesariuszy, aby wspólnie sprostać wyzwaniom w środowisku budowlanym i kształtować przyszłość branży.

Źródło: strona internetowa CEMEX Polska