CEMEX Polska działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach

3 września 2018

Co roku na polskich drogach w wyniku zderzenia z samochodami ginie około 300 rowerzystów. CEMEX Polska, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, dbając o edukację na temat bezpieczeństwa, zorganizował akcję „Zamiana miejsc z kierowcą” w ramach kampanii „Bezpieczny rowerzysta”. Kierujący jednośladami podczas wydarzenia mającego miejsce 25 sierpnia, mieli okazję dowiedzieć się, na co szczególnie zwracać uwagę, będąc uczestnikami ruchu drogowego.

Kilkugodzinne wydarzenie, mające formę akcji plenerowej, zostało zorganizowane w Chełmie przy Zalewie Żółtańce. Akcja została objęta patronatem Urzędu Miasta Chełm i Gminy Chełm, we współpracy z ośrodkiem szkolenia kierowców Świadomy Kierowca i lokalną policją.

Akcja dedykowana była głównie rowerzystom i miała na celu uświadomienie im jak ważne podczas ruchu drogowego jest bycie dobrze widocznym na drodze. Podczas akcji rowerzyści mogli usiąść za kierownicą zaparkowanego samochodu ciężarowego, by poznać m.in., ograniczenia widoczności oraz martwe punkty na drodze z perspektywy kierowcy.

Na miejscu udostępniono specjalną ciemnię, w której umożliwiono sprawdzenie działania odblasków, zwiększających bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Przy tej okazji uczestnikom rozdane zostały praktyczne gadżety odblaskowe.

Szerzenie wiedzy na temat bezpieczeństwa, nie tylko w miejscu pracy, stanowi jeden z filarów strategii CEMEX Polska. Dbając o swoich pracowników, w tym przewoźników, firma stara się angażować ich w działania na rzecz poprawy ich własnego bezpieczeństwa poprzez udział w wielu akcjach, między innymi tej w ramach kampanii „Bezpieczny rowerzysta”.

źródło: materiały prasowe firmy