Casting zakończony – nowi blogerzy będą uczyć o finansach

17 lipca 2017

Blisko 250 młodych osób wzięło udział w castingu zorganizowanym przez Providenta, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu, we współpracy z trójką blogerów. Jurorzy wyłonili trzy, które przez kolejny rok będą prowadziły blog o finansach dla młodych Coztymhajsem.pl.

– Z badań przeprowadzonych przez Provident Polska wynika, że ponad połowa młodych, w wieku 15-24 lata nie umie planować swoich wydatków, a prawie jedna czwarta ma z tego powodu problemy z wygospodarowaniem pieniędzy na ważne wydatki. To pokazuje, że przed nami jeszcze sporo pracy w zakresie edukacji finansowej młodych ludzi – mówi Małgorzata Domaszewicz, kierownik ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w Provident Polska. – Młodzi nie lubią jednak klasycznej edukacji, tradycyjne sposoby do nich nie trafiają, stąd pomysł na dotarcie do nich poprzez bloga prowadzonego przez ich rówieśników, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami z pieniędzmi.

Blog Coztymhajsem.pl ruszył rok temu. Jego pomysłodawcą jest Provident. Autorzy bloga zostali natomiast wyłonieni w drodze castingu zorganizowanego przy współpracy z blogerami – Jakubem Prószyńskim z pijarukoksu.pl, Tomaszem Lachem z zajadam.pl oraz Patrykiem Siedlińskim z ohmydeer.pl. To oni wybrali Alexę, Alicję i Tomka, którzy prowadzili blog przez ostatnie miesiące. Wkrótce wystartuje druga edycja projektu „Co z tym hajsem?”.

 

– Osobom, którzy wygrały casting, zapewnimy profesjonalne szkolenia ze znanymi blogerami. Mogą one też liczyć na wsparcie doświadczonego redaktora. Provident zapewnia im również wynagrodzenie – mówi Małgorzata Domaszewicz. – Liczymy na to, że dzięki odświeżeniu formuły uda nam się dotrzeć do jeszcze większego grona młodych osób i zainspirować je do mądrego zarządzania swoimi finansami – dodaje.

Na blogu Providenta młodzi autorzy dzielą się z czytelnikami swoimi prawdziwymi doświadczeniami z pieniędzmi, m.in. radzą, jak wynająć mieszkanie, opisują wrażenia związane z poszukiwaniem pracy, analizują swoje wydatki, zdradzają sposoby na tanie podróżowanie oraz zastanawiają się, jak oszczędzać.

źródło: materiały prasowe firmy