Brown-Forman Polska dla polskich medyków

29 czerwca 2020

Na przełomie kwietnia i maja, pracownicy Brown-Forman Polska – dystrybutora alkoholi premium, we współpracy z warszawską restauracją Zakład Mięsny, zaangażowali się w akcję dostarczania ciepłych posiłków do stołecznych szpitali. W trakcie dwóch tygodni wolontariusze dostarczyli medykom ponad 600 ciepłych posiłków.

Brown–Forman Polska jest częścią Brown-Forman Corporation – najstarszej i największej amerykańskiej firmy, produkującej napoje alkoholowe. Ta działająca w skali globalnej firma, opiera swój model biznesowy o wartości rodzinne, bo nadal – po 150 latach istnienia – firmą rodzinną jest. I to one są motorem napędzającym zaangażowanie firmy oraz jej pracowników w działalność, której celem jest wspieranie lokalnych społeczności. One też sprawiły, że w niecodziennej sytuacji, którą była i jest epidemia COVID – 19, firma i pracownicy, podjęli akcję, której celem było wsparcie medyków. Akcja, która była oddolną inicjatywą pracowników Brown-Forman Polska, w całości sfinansowana została z pieniędzy pochodzących ze zbiórki zorganizowanej w ramach wewnętrznej licytacji. Dzięki niej, przez dwa tygodnie, wolontariusze dostarczyli stołecznym medykom ponad 600 ciepłych posiłków, przygotowanych przez pracowników restauracji Zakład Mięsny.

W ramach lokalnej akcji, pracownicy Brown-Forman Polska oraz restauracji Zakład Mięsny, dostarczyli ciepłe posiłki do: Centralnego Szpitala Klinicznego, Centrum Zdrowia Dziecka, Szpitala Grochowskich, Szpitala Praskiego, Dziecięcego Szpitala Klinicznego oraz Stacji Pogotowia Ratunkowego Warszawa – Grochów.
Globalnie, Centrala firmy (Louisville, KY) przekazała 1 milion dolarów żeby wspomóc ludzi i społeczności bliskie i ważne dla firmy oraz uruchomiła produkcję produktów dezynfekujących dla pracowników medycznych.

Źródło: Materiały prasowe