Biznes walczy z pandemią. Wywiady z przedstawicielami zarządów Carrefour Polska, Provident Polska oraz Stena Recycling

15 maja 2020

Rozpoczął się kolejny miesiąc licznych ograniczeń w sferze społecznej oraz gospodarczej. Jak w tych warunkach funkcjonują firmy oraz z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć? W cyklu wywiadów z prezeskami i prezesami firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu zagadnienie procesu zmian w czasie pandemii prezentują zarządzający firmami Carrefour Polska, Provident Polska oraz Stena Recycling.

Rozmowy z CEOs partnerów strategicznych Forum Odpowiedzialnego Biznesu odbywają się w ramach akcji #BiznesReagujeOdpowiedzialnie. Są podsumowaniem zaangażowania przedsiębiorstw w walkę z pandemią, często również z jej trudnymi następstwami czy koniecznością zmierzenia się z dużą niepewnością na rynku.

Biznes bardzo zaangażował się w walkę z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Wiele akcji dokonało się z inicjatywy samego biznesu, często we współpracy z innymi organizacjami. Taka reakcja przede wszystkim wynika z chęci wsparcia i decyzji samych liderów firm. Pandemia to nie tylko test z solidarności, ale również odpowiedzialnego przywództwa – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Carrefour Polska

Działania Carrefour Polska w czasie pandemii prowadzone są na w różnych obszarach, które przedstawiała Justyna Orzeł, Wiceprezes Zarządu Carrefour Polska. Firma zastosowała liczne rozwiązania na terenie sklepów chroniące zarówno pracowników, jak i klientów. Angażuje się również społecznie, szczególnie w zakresie pomocy szpitalom i placówkom medycznym.

Czytaj cały wywiad >> 

Provident Polska

Szereg aktywności w obszarze funkcjonowania biznesu podjęła także firma Provident Polska. Powołano specjalny zespół monitorujący sytuację. W centrum zmian są obsługa klienta, oddziały terenowe oraz zatrudnienie pracowników. Sytuację omówiła prezeska Zarządu Provident Polska, Agnieszka Kłos.

Oglądaj cały wywiad >>

Stena Recycling

O działaniu w czasie niepewności i braku stabilizacji opowiada CEO Stena Recycling, Lars Ibsen. Na liście priorytetowych wyzwań, przed którymi musiała stanąć firma w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, znalazły się m.in. troska o zdrowie pracowników, kontynuacja współpracy z kontrahentami.

Oglądaj cały wywiad >>

Akcja #BiznesReagujeOdpowiedzialnie jest realizowana w mediach Forum Odpowiedzialnego Biznesu: na portalu Odpowiedzialnybiznes.pl oraz kontach organizacji w mediach społecznościowych: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, LinkedIn. Wcześniejsze wywiady z prezeskami i prezesami firm (ABC-Czepczyński, Deloitte w Polsce, Grupa LOTOS, Grupa Veolia, LPP, PGNIG, Sanofi Polska, Siemens Polska) dostępne są na stronie >>

Przejdź do sekcji poświęconej reakcji firm na pandemię >> 

Pobierz Infografikę #BiznesReagujeOdpowiedzialnie >> 

Zobacz działania w ramach #NGOReagujeOdpowiedzialnie >>