Biedronka piątym najbardziej pożądanym pracodawcą wśród studentów

14 czerwca 2019

Dotyczy firmy: Jeronimo Martins Polska,

Kto zasługuje na miano Pracodawcy Roku? Takie pytanie zadała studentom AIESEC, międzynarodowa organizacja studencka. Wysokie piąte miejsce zajęło Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci sklepów Biedronka, plasując się tuż za firmami konsultingowymi i z obszaru nowych technologii. Obecnie sieć po raz kolejny otwiera się na młodych ludzi – poszukuje ok. 20 uczelnianych ambasadorów wśród studentów, a na zgłoszenia czeka do 30 czerwca. Natomiast już 1 lipca ponad 100 studentów rozpocznie 3-miesięczne płatne praktyki w JMP.

W badaniu AIESEC wzięło udział 3000 studentów z ponad 30 uczelni, z 13 polskich miast. Jako kluczowe czynniki decydujące o wskazaniu firm jako najlepszych pracodawców na polskim rynku, studenci wskazali: aktywność na rynku, popularność, wysokość zarobków, zgodność branży z ich zainteresowaniami, styl i atmosferę pracy, możliwość zdobycia międzynarodowego doświadczenia oraz opinię znajomych. Biedronka zajęła 5. miejsce w rankingu Pracodawca Roku 2018, lokując się za takimi firmami jak Google, EY, Deloitte i PwC.

Popularnością wśród studentów cieszy się również program ambasadorski Jeronimo Martins Polska. Obecnie trwa rekrutacja na ok. 20 Campus Ambassadorów. W ramach programu Jeronimo Martins reprezentują i promują oni firmę na swojej uczelni i w środowisku akademickim, docierając do młodych ludzi z informacją o możliwościach rozwoju u lidera branży retail. Biorą też udział w szkoleniach i warsztatach oraz rozwijają swoje umiejętności komunikacyjne.

– Podczas Programu Campus Ambassador miałem możliwość uczestniczyć w wielu rozwijających szkoleniach. Miałem również okazję ze szczegółami poznać działalność firmy oraz jej funkcjonowanie na rynku. Wiedza z zakresu employer brandingu, którą zdobyłem, pomogła mi w realizacji własnych pomysłów promowania Jeronimo Martins. Oprócz działań i własnych inicjatyw na mojej uczelni oraz w mediach społecznościowych pomagałem pracownikom firmy w trakcie targów pracy. Ponadto spotkałem mnóstwo inspirujących osób i mam nadzieję, że utrzymam z nimi kontakt przez długie lata – zaznacza Dawid Baranek, Campus Ambassador JMP w roku akademickim 2018/2019.

Źródło: mat. pras.