BGŻ BNP Paribas zwiększa flotę ekologicznych hybryd

12 września 2018

Dotyczy firmy: BNP Paribas Bank Polska,

Kolejne 30 samochodów z napędem hybrydowym zasiliło flotę Banku BGŻ BNP Paribas, partnera Forum Odpowiedzialnego Biznesu. To już druga w tym roku wymiana aut na bardziej ekologiczne. Łącznie, pracownicy Banku dysponują ponad 60 samochodami hybrydowymi.

W ramach minimalizowania negatywnego wpływu na środowisko, Bank BGŻ BNP Paribas prowadzi między innymi szereg działań w ramach programu Ekoflota. Zakłada on nie tylko wymianę samochodów na bardziej ekologiczne, ale również szkolenia, prowadzone w ramach projektu Akademia Bezpiecznej Jazdy. Ich celem jest nie tylko zwiększanie świadomości na temat bezpieczeństwa na drodze, ale również doskonalenie techniki prowadzenia aut tak, by na co dzień zmniejszać m.in. zużycie paliwa.

– W Banku BGŻ BNP Paribas nie tylko mówimy o konieczności dbania o nasze środowisko naturalne, ale również sami dajemy przykład, jak można to robić. Ograniczanie zanieczyszczeń dotyczy nie tylko fabryk czy zakładów produkcyjnych, ale i naszego codziennego życia. Dlatego staramy się, by nasza praca jak najmniej szkodziła otoczeniu. Na co dzień staramy się ograniczać liczbę służbowych podróży, ale oczywiście nie jesteśmy w stanie zupełnie ich wyeliminować. Stąd potrzeba wymiany samochodów na bardziej przyjazne środowisku. Nowe samochody, które trafiły do naszej floty, wyposażone są w nowoczesne urządzenia telemetryczne, pozwalające precyzyjnie oszacować redukcję CO2. Dziś możemy powiedzieć, że wszystkie hybrydy, które wykorzystywane są przez naszych pracowników, umożliwiają roczną redukcję emisji dwutlenku węgla o 50 ton – mówi Marek Andruchów, kierownik Zespołu Administracji w Banku BGŻ BNP Paribas.

W 2017 roku Bank BGŻ BNP Paribas przyłączył się do globalnego programu redukcji emisji CO2, w ramach którego do 2020 roku emisja dwutlenku węgla w przeliczeniu na jednego pracownika Grupy spadnie o jedną czwartą w porównaniu do 2012 roku.

Odpowiedzialność wobec środowiska naturalnego to jeden z czterech filarów Strategii CSR Banku BGŻ BNP Paribas. Wymiana samochodów na bardziej oszczędne to tylko jedna z wielu inicjatyw prowadzonych w Banku.

Jak podkreślają przestawiciele firmy Bank BGŻ BNP Paribas zajął pierwsze miejsce w kategorii bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy oraz czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej XII edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2018 – jedynego takiego zestawienia firm działających w Polsce, ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR).

źródło: materiały prasowe firmy