BGK zaprasza na wystawę „HISTORIA. WIZJA. ROZWÓJ”

9 listopada 2018
10 listopada fasadę budynku Banku Gospodarstwa Krajowego przy rondzie de Gaulle’a w Warszawie rozświetli widowisko 3D, które zabierze widzów w podróż w przeszłość za pomocą nowoczesnej technologii. Multimedialna opowieść o wpływie banku na rozwój przedwojennej i dzisiejszej Polski zainauguruje wystawę HISTORIA.WIZJA. ROZWÓJ, którą będzie można zwiedzać do końca roku. BGK jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Modernistyczny gmach zlokalizowany pod adresem Al. Jerozolimskie 7 w Warszawie był świadkiem wielu niezwykłych wydarzeń. Widział rozkwit przedwojennej stolicy, jej zniszczenie i odbudowę, wreszcie moment, gdy nieopodal ustawiono sztuczną palmę. W najbliższą sobotę, pierwszy raz w swojej historii, stanie się tłem multimedialnej opowieści. Zaprezentuje ona dzieje Banku Gospodarstwa Krajowego – od jego powstania w latach 20. ubiegłego wieku po czasy współczesne – które są nierozerwalnie związane z losami niepodległej Polski. Widzowie na dwóch częściach elewacji budynku będą mogli podziwiać m.in. najważniejsze postaci naszej niepodległości i kluczowe inwestycje BGK w II Rzeczpospolitej, które pomogły odbudować polską państwowość.

Odbędzie się pięć pokazów trójwymiarowego widowiska – o godz. 17.00, 18.00, 19.00, 20.00 i 21.00.

Tym show Bank Gospodarstwa Krajowego nie tylko będzie świętować 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, ale także dokona uroczystej inauguracji wystawy HISTORIA.WIZJA. ROZWÓJ, która od 10 listopada do 31 grudnia będzie czekać na zwiedzających w siedzibie BGK. To świadectwo dorobku materialnego banku, jak również historia jego obecności w życiu Polaków poprzez poprawę ich warunków życia oraz rozwój sfery kultury i sztuki. Wszystko to przedstawione zostanie w multimedialnej oprawie, za pomocą nowoczesnych technologii i angażujących rozwiązań: tabletów, animowanych map, rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości oraz druku 3D.

źródło: materiały BGK