Bank BNP Paribas po raz szósty zdobył srebrny Listek CSR Tygodnika „Polityka”

15 czerwca 2020

Dotyczy firmy: BNP Paribas Bank Polska,

Tygodnik „Polityka” opublikował dziewiąte zestawienie Listków CSR, które opracowuje we współpracy z Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firmą Deloitte. To już szósta edycja, w której Bank BNP Paribas zdobył srebrne wyróżnienie, plasując się wśród liderów CSR i zrównoważonego rozwoju.

Zestawienie powstaje na podstawie ankiet badających działania firm w obszarach takich jak ład korporacyjny, prawa człowieka, zachowania wobec pracowników, ochrona środowiska, dbałość o klienta, uczciwość biznesowa i zaangażowanie społeczne. W tym roku ankiety nadesłało 96 firm, z czego 68 zostało nagrodzonych.

– Odpowiedzialność jest elementem tożsamości Banku BNP Paribas. Dbamy o to, aby przejawiała się we wszystkich aspektach jego działalności, od finansowania rozwoju gospodarki i wspierania klientów w realizacji ich celów, poprzez dbałość o pracowników i partnerów biznesowych, po zaangażowanie społeczne i na rzecz środowiska naturalnego. Cieszymy się, że po raz kolejny zarządzanie obszarem CSR i zrównoważonego rozwoju zostało docenione – mówi Maria Krawczyńska, Dyrektor Biura CSR – Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Banku BNP Paribas.

Srebrny Listek CSR, to kolejne wyróżnienie na tym polu zdobyte w tym roku przez Bank BNP Paribas. W bieżącym miesiącu, po raz drugi z rzędu, Bank został uznany za najbardziej odpowiedzialną firmę w Polsce, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej oraz w kategorii „bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy” w czternastej edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm.

Źródło: mat. pras.