Amica wspiera walkę z pandemią koronawirusa

31 marca 2020

Dotyczy firmy: Amica,

Grupa Amica nie pozostaje obojętna wobec kryzysu, jaki dotyka każdego z nas w mniejszym bądź większym stopniu. Dlatego wspiera osoby dzielnie stojące na froncie walki z koronawirusem i wywołaną przez niego chorobą COVID-19.

– Tylko zjednoczeni będziemy w stanie zapanować nad rozprzestrzeniającym się wirusem SARS-CoV-2. Amica jest częścią tkanki społecznej i świadomie angażuje się w walkę z bezprecedensowym kryzysem w zglobalizowanym świecie. Angażujemy swoje środki, by pomóc w powstrzymaniu rozwoju epidemii. Nasz wzrok skierowany jest na największych obecnie bohaterów ze służb medycznych i wszystkich tych, którzy z narażeniem własnego życia i zdrowia niosą pomoc ludziom w potrzebie – mówi Marcin Bilik, I Wiceprezes Grupy Amica.

Firma przekazała niedawno 40 tysięcy złotych Szpitalowi Powiatowemu w Szamotułach. Ponadto wsparła rzeczowo kilka instytucji, m.in. Wojewódzką Stację Ratownictwa Medycznego w Łodzi wraz z jej dwunastoma podstacjami. Amica przekazała jej chłodziarkę, po trzy pralki i suszarki, a także po dwanaście czajników, ekspresów do kawy i spieniaczy do mleka. Sprzęt ułatwi pracę w ciągłym stresie łódzkim ratownikom medycznym i uczyni ją bardziej bezpieczną.

Z potencjalnie zarażonymi pacjentami bezpośredni kontakt mają również ratownicy medyczni ze Szpitala Średzkiego Serca Jezusowego ze Środy Wielkopolskiej. Aby uniknąć zabierania odzieży pracowniczej do domu w celu jej odkażenia, tym samym przyczyniać się nieświadomie do rozprzestrzeniania koronawirusa, szpital poprosił firmę o pralkę. Nie chciał narażać swoich pracowników i ich rodzin na niepotrzebne ryzyko. Amica bez wahania podarowała sprzęt, o który wnioskowała placówka. Rzeczowego wsparcia w zakresie profilaktyki udzielono także Specjalistycznemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu.

Szczególną potrzebę zgłosił prof. Andrzej Tykarski, rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Uczelnia uruchamiała w swoim Centrum Biologii Medycznej laboratorium, które będzie przeprowadzać testy umożliwiające wykrycie koronawirusa. Grupa Amica przyczyniła się do otwarcia placówki, przekazując jej natychmiast cztery chłodziarki i cztery zamrażarki.

Źródło: mat. pras.