Amica wspiera kampanię społeczną „Piękna bo zdrowa”

10 maja 2019

Dotyczy firmy: Amica,

Ogólnopolska Kampania Społeczna „Piękna, bo Zdrowa”, której organizatorem jest Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości powstała po to, aby edukować i zwiększać świadomość Polek na temat profilaktycznych badań ginekologicznych. Kampania „Piękna, bo Zdrowa” jest jednym z podejmowanych przez Organizację działań mającym na celu walkę z rakiem szyjki macicy.

11-12.05.2019 w ramach inauguracji kampanii 1000 pierwszych kobiet będzie mogło wykonać bezpłatnie badanie cytologiczne w specjalnie podstawionym do tego celu cytobusie (pierwsze 100 Pań w sobotę i pierwsze 100 Pań w niedzielę, będzie mogło również wykonać badania na obecność 2 genotypów wysokiego ryzyka wirusa HPV). W międzyczasie na terenie PKiN zbudowane zostanie „Miasteczko Kobiet”, odbywać się będą występy artystyczne oraz panele dyskusyjne na scenie, a każdy dzień zwieńczony zostanie kinem letnim. Na miejscu będzie można spotkać Ambasadorów kampanii, którzy będą zachęcać wszystkie Panie do wykonania bezpłatnej cytologii.

Profilaktyka nie dotyczy tylko kobiet. Podczas paneli dyskusyjnych zostaną poruszone m.in. tematy ogólnej profilaktyki zdrowotnej, a w namiocie kampanii „Dłuższe życie z cukrzycą” będzie można wykonać bezpłatne badania poziomu glukozy we krwi i ciśnienia krwi oraz porozmawiać z dietetykiem.

Dla najmłodszych są zapełnione bezpłatne atrakcje: gry i zabawy, warsztaty bartnicze, dmuchańce. Na uczestników wydarzenia czekają bezpłatne zimne i gorące napoje oraz słodki poczęstunek przygotowany dzięki wsparciu firmy Amica.

Źródło: mat. pras.